Rusya ilk seri elektrikli arabasını piyasaya sürdü

İçerik: Rusya ilk seri elektrikli arabasını piyasaya sürdü

blank
Rusya ilk seri elektrikli arabasını piyasaya sürdü

Rusya, yenilenebilir enerji ile zayıf bir şekilde ilişkilidir. Ülkenin GSYİH’sinin neredeyse% 16’sı petrol, gaz ve fosil metallerden oluşuyor, bu da geniş alanlarımızda tam teşekküllü bir seri elektrikli otomobil projesi bulmayı daha da şaşırtıcı kılıyor.

İlk Rus toplu elektrikli otomobille tanışın – Sıfır Emisyonlu Terra Taşıma Varlığı veya kısaca Zetta. Bu yıl üretime girmesi gerekiyor.

Bir toplu arabanın belirli niteliklere sahip olması gerekir. Özellikle ucuz olmalı. Zetta durumunda, bu parametre tamamen gözlenir – araba yaklaşık 450.000 rubleye mal olacak. Bu Alman sübvansiyonlu elektrikli arabalar, daha bile ucuza yapar gitmek neredeyse hiçbir şey için sahiplerine.

Zetta’nın bu yılın başında ülke yollarına çıkması gerekiyordu ancak koronavirüs salgını planları karıştırdı. Raporlara göre, elektrikli araç 120 km / s azami hıza ve tek şarjla 200 ila 560 km sürüş menziline karşılık gelen 10 ila 32 kWh kapasiteli bir bataryaya sahip olacak. Kompakt boyutu sayesinde makine 700 kg’dan daha hafif olacaktır. Togliatti’de üretilecek.

 

blank

Ama işte püf noktası. Zetta Rusya’da üretilecek olsa da satın alma şansımız neredeyse hiç olmayacak. Üretici, Zetta ihracat hedefi aynı dönemde 10.000 adet olarak belirlendi ve yılda sadece 15.000 adet üretmeyi planlıyor. Ancak bu özellikle büyük bir trajedi değil. Rusya’da elektrikli otomobiller için gelişmiş bir şarj istasyonu ağı yoktur ve halihazırda var olan istasyonlar Moskova ve St. Petersburg’da yoğunlaşmıştır. Aynı zamanda ihracat Zetta, Kazakistan, Afrika ve Orta Doğu’ya tedarik edilecek.

4.5 2 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Rusya ilk seri elektrikli arabasını piyasaya sürdü

Tekrar kontrol edin

blank

Huawei, Elektrikli Araç Piyasasına Giriyor

Huawei, Elektrikli Araç Piyasasına Giriyor: Dört kaynak, Çin’in Huawei’nin kendi markası altında elektrikli araçlar yapmayı …

guest
1 Yorum
Most Voted
Newest Oldest
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör
Mustafa
Mustafa
04/09/2020 22:22

Şekli çok güzel. Umarım fiyatı da şekli gibi küçüktür 🙂