Furrion Exo-Bionics yeni bir spor yaratıyor – dış iskelet yarışı

İçerik: Furrion Exo-Bionics yeni bir spor yaratıyor – dış iskelet yarışı

Çoğu protez dış iskelet, aslında bir kişinin fiziksel yeteneklerini büyük ölçüde genişleten giyilebilir makinelerdir. Furrion Exo-Bionics tarafından geliştirilen model, 4 tonun üzerinde ağırlığa sahip, araba kaldırabilen, kayalara tırmanabilen ve karda koşabilen dört ayaklı bir araçtır. Bununla birlikte, geliştiricilerinin nihai hedefi biraz farklı: yeni bir spora başlamak istiyorlar – insanlı dış iskeletlerin yarışması.

Yaratıcılarının benzersiz bir dış iskelet yaratması 10 yıldan fazla sürdü ve şimdi halka açık bir şekilde piyasaya sürülme zamanı. Bir spor dış iskeletinin ilk profesyonel “pilotu” Kanadalı iskelet şampiyonu Cassie Hawrish’ti. Olağandışı dört ayaklı bir arabanın kontrolüne hakim olması sadece üç gününü aldı.

Ona göre, “bu tüm ekibimiz için çok önemli bir olaydı. Bazı sorunlar vardı – dış iskelet kokpitinden iki kez düştüm, bu hem korkutucu hem de eğlenceliydi, genellikle yüksekten düştüğünüzde olduğu gibi. “

Furrion Crowdfunding Company Exo-Bionics’in kayıtlı üyeleri, gelecekteki yarış dış iskeletinin prototipinin alfa pilotu olma fırsatı sunuyor.

Furrion Exo-Bionics yeni bir spor yaratıyor – dış iskelet yarışı
5 1 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Furrion Exo-Bionics yeni bir spor yaratıyor – dış iskelet yarışı

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
1 Yorum
Most Voted
Newest Oldest
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör
Mehmet
Mehmet
11/09/2020 18:56

Transformers filmi gibi