Olağandışı Swordfish botu, suda ve su altında seyahat etmenizi sağlayacak

blank
Olağandışı Swordfish botu, suda ve su altında seyahat etmenizi sağlayacak

İçerik: Olağandışı Swordfish botu, suda ve su altında seyahat etmenizi sağlayacak

François-Alexandre Bertrand, Platypus Swordfish adlı alışılmadık bir denizaltı gemisi tasarladı ve inşa etti.

Kılıçbalığı, sekiz kişilik 12 metrelik bir turist teknesidir (sığ sularda seyir yapmak ve daha büyük gemilere hizmet vermek için küçük bir destek gemisi – ed. Tekkult). Benzersiz özelliği, yolcuların hem su üstünde hem de su altında seyahat etmelerine izin vermesidir.

Deniz altı modülü sızdırmaz hale getirilir ve içine hava pompalanır. Aynı zamanda şeffaf kokpit iyi havalarda açılabilir ve dalış için tamamen kapanabilir.

Swordfish hem tamamen elektrikli hem de hibrit versiyonlarda satışa sunulacak. Elektrikli versiyon, tek bir şarjla 40 deniz miline (seyir hızı – 18) kadar hızlanabilir ve 115 deniz mili yol alabilir. Hibrit model 10 knot daha hızlıdır ve çok daha fazla menzile sahiptir – ancak elektrikli Swordfish gibi, elektrikli motorları sayesinde su altında tamamen sessizce yüzebilir.

Bu, Bertrand’ın şirketinin bu aşamada ifşa etmeye hazır olduğu neredeyse tüm bilgilerdir. Swordfish üretimi 2021’de başlayacak ve Monaco Yacht Show’da görücüye çıkacak. Amerika Birleşik Devletleri ve Körfez ülkelerinden müşteriler geliştirmeye ilgi duyduklarını şimdiden ifade ettiler.

5 1 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Olağandışı Swordfish botu, suda ve su altında seyahat etmenizi sağlayacak

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
1 Yorum
Most Voted
Newest Oldest
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör
Mehmet
Mehmet
11/09/2020 18:55

Böyle bir bot isterdim.