Sony akıllı bir peruk hazırlıyor

blank
Sony akıllı bir peruk hazırlıyor

İçerik: Sony akıllı bir peruk hazırlıyor

Japon şirketi Sony, diğer BT devleri gibi, giyilebilir elektronik pazarıyla aktif olarak ilgileniyor. Ve bazı üreticiler akıllı saatler ve artırılmış gerçeklik gözlükleri yaratmaya çalışıyorlarsa, Sony pazara etkileşimli bir perukla girmeyi planlıyor.

Evet, evet, Sony’nin öngörülebilir gelecekte sunmayı planladığı “akıllı” peruk. Eşsiz teknoloji için bir patent başvurusu, Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’nden onay beklemektedir.

Uygulama, gözlükler, akıllı saatler, spor bileklikler ile rekabet edecek “akıllı” peruğun çalışma sistemini ayrıntılı olarak açıklamaktadır. Bir peruk malzemesi olarak hem doğal insan veya at kılı, hem de sentetik elyaf, tüy ve hayvan kılı kullanabilirsiniz.

Peruk, yerleşik bir web kamerasına, GPS modülüne ve nabız, basınç, vücut ısısını ölçmek ve kullanıcının genel durumunu izlemek için çeşitli sensörlere sahip olacaktır. Ayrıca, peruğun bilgisayarlara veya mobil cihazlara bağlanabildiği kablosuz arayüzler Bluetooth 4.0 ve Wi-Fi için destek beyan etti. Geliştiriciler, akıllı bir saat veya gözlük ile birlikte çalışan bir peruk olasılığını dışlamaz.

Ve dahili titreşim motoru sayesinde, peruk kullanıcısına gelen mesajlar ve çağrılar hakkında bilgi verecektir. Aynı zamanda körlerin içeride ve sokaklarda gezinmesine de izin verecektir.

Geliştiriciler tarafından tasarlanan “akıllı” peruğun kontrolü, dokunma yardımı ile gerçekleştirilecek.

Sony’nin “akıllı” peruğu geliştirmenin ilk aşamalarındayken, pazara girişi hakkında konuşmak için henüz çok erken.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Sony akıllı bir peruk hazırlıyor

Tekrar kontrol edin

blank

Elektrikli Mercedes-Benz EQS, Devasa Bir Hyperscreen’e Sahip

Elektrikli Mercedes-Benz EQS, Devasa Bir Hyperscreen’e Sahip: İşte tüm ihtişamıyla Mercedes-Benz EQS’nin devasa Hyperscreen’i. Bu …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör