200 binden fazla insan geri dönmemek üzere Mars’a uçmaya hazır

blank
200 binden fazla insan geri dönmemek üzere Mars'a uçmaya hazır

İçerik: 200 binden fazla insan geri dönmemek üzere Mars’a uçmaya hazır

Birkaç ay önce, Mars’a yapılacak bir uçuş için gönüllüleri işe almak üzere Mars One programı başlatıldı. Ve bugüne kadar 200 binden fazla insan dünyayı sonsuza dek terk etme ve kırmızı gezegene yerleşme arzusunu dile getirdi.

Bas Lansdorp tarafından başlatılan Mars One projesinin resmi web sitesinde 140 ülkeden 200.000’den fazla kullanıcı başvuruda bulundu. Dahası, gönüllülerin en büyük sayısı ve bu% 24, Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşıyor. Hindistan’da ikamet edenler (% 10), Çin (% 6), Brezilya (% 5), Kanada (% 4) ve diğer ülkeler de anavatanlarını sonsuza dek terk etmeye karar verdiler.

Ruslara gelince, onlar da tek yönlü bir yolculuğa çıkmaktan çekinmiyorlar. Yaklaşık 8 bin kişi vardı.

Programa katılım başvurularının kabulünün tamamlandığını ve yıl sonuna kadar organizatörlerin yarışmanın ikinci aşamasına ulaşan “şanslıları” belirleyeceğini belirtmek gerekir. Birkaç eleme turu ve eğitimi tamamladıktan sonra, 2022’de uçmak ve altı ila yedi ay içinde Kızıl Gezegene varmak üzere dört kişilik bir ekip oluşturulacak. Ve sonra diğer gönüllüler bir koloni oluşturmak için onlara katılacak. “Marslıların” hayatı, 2018’de Mars’a uçacak benzersiz bir robot operatörü sayesinde çevrimiçi olarak yayınlanacak.

Mürettebatın geri dönemeyeceği ilginç bir gerçek. Şu anda Mars’tan Dünya’ya dönüşe izin verecek bir teknoloji yok. Ancak on yıl içinde ortaya çıkması mümkündür.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: 200 binden fazla insan geri dönmemek üzere Mars’a uçmaya hazır

Tekrar kontrol edin

blank

İnsanların Ay’ı ve Mars’ı Kolonileştirmesi İçin Neler Gerekiyor

İnsanların Ay’ı ve Mars’ı Kolonileştirmesi İçin Neler Gerekiyor: NASA’nın Artemis programı, 2024’ün sonlarında kalktığında ABD …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör