NASA, Mars’tan dönüşün mümkün olduğunu düşünüyor

blank
NASA, Mars'tan dönüşün mümkün olduğunu düşünüyor

İçerik: NASA, Mars’tan dönüşün mümkün olduğunu düşünüyor

Kızıl gezegeni kolonileştirmek için Mars One misyonuna katılmak için 200.000 kişi başvurduğunda, hepsi bunun tek yönlü bir bilet olduğunu biliyordu. Öyle ya da böyle, Mars topraklarında ölmeye mahkum olacaklar, çünkü Mars’a giden hiçbir şey Dünya’ya geri dönmedi.

Ama her şey değişebilir. 2011’den itibaren NASA, SpaceX Dragon kapsülünü bir sonraki gezgini kırmızı gezegene teslim etmenin bir yolu olarak düşünüyor. Ancak ortaya çıktığı gibi, daha fazlasını yapmak mümkün. Yeni araştırmalar, değiştirilmiş bir Red Dragon kapsülünün küçük bir roketle birlikte Mars’a iniş yapabildiğini göstermiştir.

İkinci roket, Mars toprağı örnekleri ile yüklenebilir ve uzaya fırlatılabilir. Dünya yörüngesine döndükten sonra roket, örnekleri Dünya’ya gönderecek olan ikinci bir Dragon kapsülü ile karşılanacak. Şimdiye kadar, bu fikir sadece planlarda ve NASA bunu 2022’den önce uygulamayacak.

Ne yazık ki Mars One kolonistleri için, kapsül Dünya’ya bir insanın dönüşünü düşünecek kadar büyük değil. Bununla birlikte, Mars yüzeyinden en az bir taş Dünya’ya ulaşabilirse, bir gün insanların da bunu yapması muhtemeldir. Ama önce en azından oraya gitmeleri gerekiyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: NASA, Mars’tan dönüşün mümkün olduğunu düşünüyor

Tekrar kontrol edin

blank

İnsanların Ay’ı ve Mars’ı Kolonileştirmesi İçin Neler Gerekiyor

İnsanların Ay’ı ve Mars’ı Kolonileştirmesi İçin Neler Gerekiyor: NASA’nın Artemis programı, 2024’ün sonlarında kalktığında ABD …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör