Akıllı bant, akıllı telefonunuzu kullanarak ağrıyı kontrol etmeye yardımcı olacak

blank
Akıllı bant, akıllı telefonunuzu kullanarak ağrıyı kontrol etmeye yardımcı olacak

İçerik: Akıllı bant, akıllı telefonunuzu kullanarak ağrıyı kontrol etmeye yardımcı olacak

Milyonlarca sporcu ve artrit hastası, eklem ve kas ağrısını hafifletmek için yaygın olarak özel tek kullanımlık tıbbi bantlar kullanır. Suudi Arabistan’dan Muhammed Mustafa Hüseyin liderliğindeki Kral Abdullach Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’ndeki mühendisler, bir akıllı telefon aracılığıyla sıcaklık kontrol işlevine sahip esnek bir “akıllı” bant geliştirdiler.

Bunun yaratılması fikri, iki yıl önce, annesinin artrit atağı sırasında nasıl kimyasal bir sıva kullandığına dikkat çektiğinde Muhammed Hüseyin’e geldi. Ucuz, kullanımı kolay, bakır bazlı giyilebilir bir cihaz yaratmaya karar verdi. Araştırmacıların karşılaştığı ana sorun – cihazın elemanları arasında elastik bağlantıların oluşturulması başarıyla çözüldü. Eklemler orijinal hallerinden% 20-25 gerildi.

Sonuç olarak, kesişmeyen kesintisiz bir çizgiyi oluşturan karmaşık şekillerin tekrar eden bir fraktal modeli biçiminde orijinal bir cihaz doğdu. Bu konfigürasyon, orijinal boyutun% 800 üzerinde gerilmesine izin verir.

Akıllı bandın yaratıcıları, yeniliğin sonunda dünya çapında ağrıyı gidermek için her yıl kullanılan 4,2 milyar tek kullanımlık kimyasal yamanın yerini almasını bekliyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Akıllı bant, akıllı telefonunuzu kullanarak ağrıyı kontrol etmeye yardımcı olacak

Tekrar kontrol edin

blank

Antarktika’nın Derinliklerinde Gizemli Yaratıklar Keşfedildi

Antarktika’nın Derinliklerinde Gizemli Yaratıklar Keşfedildi: Yarım mil kalınlığındaki buzun içinden geçen ve Antarktika’nın Filchner-Ronne Buz …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör