Artık Apple akıllı telefonlar “olması gerektiği gibi” düşecek

blank
Artık Apple akıllı telefonlar "olması gerektiği gibi" düşecek

İçerik: Artık Apple akıllı telefonlar “olması gerektiği gibi” düşecek

Hepimiz cep telefonlarımızı en az bir kez düşürdük. Ancak bazıları için neredeyse hiçbir sonuç olmadan sona erdiyse, diğerleri gözetimlerini kırık bir ekran veya kasa ile ödedi. Apple, müşterilerini bu tür sıkıntılardan korumaya karar verdi. Ve söylemeliyim ki, bunda bile, dünyaca ünlü şirketin ekibinin büyük kurucusu Steve Jobs’a layık olduğu ortaya çıktı.

Apple tarafından geliştirilen akıllı telefon koruma sistemi, bildiğiniz gibi düştüğünde her an ayağa kalkan bir kedinin vestibüler aparatını anımsatıyor.

İvmeölçer, jiroskop ve GPS modülünün işlevlerini yerine getiren aygıtta yerleşik özel sensörler, düşme anında yükseklikte keskin bir düşüşe anında tepki verir ve aygıtın serbest düşme durumunda konumundan sorumlu sistemlere anında bir “acil durum” bildirir. Bunlar da vücudun en dayanıklı kısmına “inmesini” sağlayacaktır.

Aktüatörün rolü, çalışma sırasında düşen gadget’ın ağırlık merkezinin konumunu etkileyen özel bir motora atanmıştır. Apple, ilgili patenti zaten sundu. Sonraki akıllı telefon modellerinin benzersiz bir şok önleme sistemi ile donatılacağı varsayılmaktadır.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Artık Apple akıllı telefonlar “olması gerektiği gibi” düşecek

Tekrar kontrol edin

blank

Mi 11 Ultra, Telefon Lansman Tarihi 29 Mart Olarak Belirlendi

Mi 11 Ultra, Telefon Lansman Tarihi 29 Mart Olarak Belirlendi: Mi 11 Ultra akıllı telefon, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör