Range Rover sahipleri, akıllı telefonlarını kullanarak araba sürebilecekler

İçerik: Range Rover sahipleri, akıllı telefonlarını kullanarak araba sürebilecekler

Yüksek teknolojili otomobiller, her nesilde daha fazla otonom hareketlilik kazanıyor. Bu nedenle, arabaların kendi kendilerine park etmesine izin veren mevcut sensörleri ve ekipmanları kullanan Jaguar Land Rover, bir arabanın uzaktan kumandası için çok eğlenceli bir uygulama gösterdi.

Salondan çıkarken ve arabanın yakınında akıllı telefonunuzla sürüş yapmanızı sağlar. Gözlerinizi kontrol altında tutarken dar bir noktaya park etmeniz veya aşırı engebeli arazide gezinmeniz gerekiyorsa, bu inanılmaz derecede kullanışlıdır. Kelimenin tam anlamıyla kendi gezgininiz olabilirsiniz.

blank

Prototip bir akıllı telefon uygulaması zaten arabayı çalıştırmanıza ve frenleri, gaz pedalını, direksiyonu ve vites değişikliklerini kontrol etmenize izin veriyor. Araç, uzaktan pilotlama modunda maksimum 6 km/s hızla hareket edecek, ancak akıllı telefon veya araba anahtarı 10 metreden daha uzaktaysa duracaktır. Bununla birlikte, aracın bir direğe çarpma niyetinden dolayı çarpışmadan kaçınma sensörleri tarafından durdurulup durdurulmayacağı belirsizdir.

blank

Sistemin ikinci prototipi, örneğin çok dar bir sokakta, alışılagelmiş yoldan dönmenin mümkün olmadığı durumlarda, birkaç adımda 180 derecelik bir dönüş yapabilme yeteneğini gösterdi. Araba, etrafındaki tehlikeleri aramak için ultrasonik sensörler kullanıyor ve ardından, üç adımlı basit bir sonsuz dönüşten başlayarak, gerektiği kadar çok adımı uygulayarak bağımsız bir dönüş gerçekleştiriyor (herkes Austin Powers’ı hatırlıyor?).

5 1 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Range Rover sahipleri, akıllı telefonlarını kullanarak araba sürebilecekler

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
1 Yorum
Most Voted
Newest Oldest
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör
Mehmet
Mehmet
02/11/2020 12:53

Bir sonraki aşama, spor için koşarken veya yürürken arabanın takip etmesi 🙂 iyiymiş.