NASA, insanları Mars’a götürecek Orion kapsülünü test ediyor

blank
NASA, insanları Mars'a götürecek Orion kapsülünü test ediyor

İçerik: NASA, insanları Mars’a götürecek Orion kapsülünü test ediyor

Arizona çölünde, geçen yıl Aralık ayında ilk başarılı uçuşunu gerçekleştiren Orion uzay aracının paraşüt sistemini test ederken. NASA mühendisleri şu anda, herhangi bir nedenle iki paraşüt açılmadığı takdirde kapsülü fırlatma olasılığını test etmekle meşguller.

Kapsül, ABD Ordusu eğitim sahası – Yuma, Arizona bölgesinde yaklaşık 10,5 km rakımda bir C-17 uçağından düşürüldü. Deneysel kapsül, gelecekteki orijinaliyle neredeyse tamamen uyumludur. Gerçek bir acil durum inişinin simülasyonu, bilgisayar simülasyonunun yerini alamayan testin en önemli aşamalarından biridir.

blank

İlk paraşütler, modül yaklaşık 500 km / s hızla uçarken atılır. Birkaç dakika – ve tüm paraşüt sistemi tetiklenir ve kapsülün 32 km / s hızla inmesini sağlar. Sistem toplam 11 paraşütten oluşmaktadır. Bir futbol sahasını örtmek için üç ana paraşüt yeterli olacaktır.

blank

Orion, bugüne kadarki en güçlü fırlatma aracı olan SLS ile uzaya fırlatılacak. İlk lansmanların 2018-2019 için yapılması planlanıyor. Yaklaşık 10-15 yıl sonra, NASA bir asteroide inmeyi planlıyor ve biraz sonra – Mars’a bir keşif gezisi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: NASA, insanları Mars’a götürecek Orion kapsülünü test ediyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hyundai’den Yeni Bir Robot: TIGER-X

Hyundai’den Yeni Bir Robot: TIGER-X: Robot teknolojileri ve ileri mobilite yatırımlarına devam eden Hyundai Motor …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör