UK Royal Mail, Mars’a mektup teslimatını 11.600 £ olarak tahmin ediyor

İçerik: UK Royal Mail, Mars’a mektup teslimatını 11.600 £ olarak tahmin ediyor

Büyük Britanya’nın beş yaşındaki bir sakini olan ve tutkuyla astronot olmayı hayal eden Oliver Giddings, alışılmadık bir taleple Royal Mail yönetimine döndü – sıradan bir mektubun Mars’a teslimini değerlendirmek için. NASA Uzay Merkezi ile görüştükten sonra. Kennedy postaneden çok hayal kırıklığı yaratan bir yanıt aldı. Nakliye, Oliver’a 11.602,25 £ veya 18003,40 $ ‘a mal olabilir.

Ancak, Mars’a mektup teslim etme meselesinin var olma hakkı vardır. Mevcut e-posta 55 milyon kilometrelik mesafeyi kapsamaz. Ancak soru takip edildiyse, NASA şahsında tamamen yetkin bir kuruluşun tavsiyesi ile cevaplanması gerekir.

11602,25 sterlin toplamı tavandan değil, cennetten değil. Hesaplanırken standart harfin sınırlayıcı ağırlığı ve yukarıda belirtilen Mars’a olan uzaklık alınmıştır. Royal Mail’in Kıdemli Danışmanı Andrew Smout her şeyi yerine koydu:

“NASA, küçük uzay aracı Curiosity’nin Mars’a yaptığı son görevin 700 milyon dolara mal olduğunu açıkladı. Bunu hesaba katarsak, 100 gram ağırlığındaki bir mektubun Mars’a teslimi ve bu kadar makul bir miktar “çekildi”.

Bu arada, ona kozmodroma bir mektubun teslimini eklemeniz gerekecek – 2.25 pound. Hesaplamayla ilgili cevap Oliver’a okunduğunda, geleceğin astronotu hayal kırıklığı içinde haykırdı: “Vay canına, toplam!”

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: UK Royal Mail, Mars’a mektup teslimatını 11.600 £ olarak tahmin ediyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

NASA ve SpaceX, Uydu Çarpışmalarını Önlemek İçin Ortak Çalışacak

NASA ve SpaceX, Uydu Çarpışmalarını Önlemek İçin Ortak Çalışacak: SpaceX’in yörüngede halihazırda 1.000’den fazla Starlink …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör