Çin, Taksi İçin Tasarlanan İlk Elektrikli Otomobili Üretti

İçerik: Çin, Taksi İçin Tasarlanan İlk Elektrikli Otomobili Üretti

blank
Çin, taksi için tasarlanan ilk elektrikli otomobili üretti.

Çin, taksi için tasarlanan ilk elektrikli otomobili üretti. Çin’in en büyük iki şirketi, özel araç çağırma amacıyla bir elektrikli otomobil tasarlamak, geliştirmek ve üretmek için güçlerini birleştirdi.

Araç, D1 adında sevimli bir yeşil hatchback ve 2016’da Uber’i kötü şöhretle mağlup eden Çin’in en iyi araç çağırma şirketi Didi Chuxing ve önde gelen elektrikli araç üreticilerinden BYD tarafından geliştirildi. D1, NEDC (Yeni Avrupa Sürüş Döngüsü) tarafından değerlendirildiği üzere 418 km (260 mil) menzile sahip olacak. Ayrıca, bu aracı özellikle uygulama tabanlı binek selamlama için uygun hale getiren daha ilginç tasarım dokunuşlarından bazılarını da açıkladılar.

blank

Ön panelde orta büyüklükte bir ekranın yanı sıra yolcuların navigasyon ve diğer bilgilere erişmesi için her iki koltuk başlığının arkasında iki dokunmatik ekran daha var. Direksiyon simidinin arkasında gösterge grubu olarak hizmet veren daha küçük bir ekran daha var.

Otomobil, sürücülerin yanlışlıkla yolculara veya bisikletlilere çarpmasını önlemek için sürgülü kapılarla birlikte gelir. Sürücü koltuğu uzun süreli kullanım için ekstra rahattır ve arka koltukta ek bacak mesafesi vardır. Boya işi, Didi’nin ortak bisikletlerine benzeyen “avokado yeşili” olarak tanımlanıyor.

blank

D1, şeritten ayrılma uyarısı, otomatik frenleme ve yaya çarpışma uyarısını içeren Seviye 2 sürücü yardım sistemi ile birlikte gelecek. Sürücülerin ellerini direksiyonda tutmasını ve yola odaklanmasını sağlamak için bir sürücü izleme sistemi de olacak.

5 1 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Çin, Taksi İçin Tasarlanan İlk Elektrikli Otomobili Üretti

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Instagram’dan Yeni Özellikler Geliyor

Instagram’dan Yeni Özellikler Geliyor: Instagram, tek bir akışta ikiden fazla yayıncıyı barındıracak şekilde Live’ı genişletiyor. …

guest
1 Yorum
Most Voted
Newest Oldest
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör
Mehmet
Mehmet
23/11/2020 20:14

Fiyatı ne kadar acaba?