Cyberpunk 2077 AMD Radeon’da Çalışmayabilir

İçerik: Cyberpunk 2077 AMD Radeon’da Çalışmayabilir

blank
Radeon GPU’lar lansman sırasında kullanılamayacak

Büyük ölçüde beklenen birinci şahıs açık dünya rol yapma oyununun nihai PC sistem gereksinimlerini ortaya çıkarmanın yanı sıra dün bazı yeni Cyberpunk 2077 ışın izleme görüntülerini sergiledi.

Cyberpunk 2077 ışın izleme özellikleri, yepyeni AMD Radeon RX 6000 grafik kartlarının donanım hızlandırmalı ışın izleme de sunmasına rağmen, yalnızca NVIDIA GeForce RTX grafik kartlarından bahsetti.

Bu, bir kullanıcının CD PROJEKT RED’in Topluluk Yöneticisi Marcin Momot’a AMD donanımının ışın izleme özelliklerini sormasına neden oldu ve Momot, bu özelliğin Radeon GPU’lar için lansman sırasında kullanılamayacağını söyledi, ancak stüdyo bunu gerçekleştirmeye çalışıyor.

Şimdi, Cyberpunk 2077 ışın izlemesinin Microsoft’un açık DXR API’sine dayandığı yakın zamanda onaylandığı için, NVIDIA’nın tescilli özellikleri veya benzeri bir durum değil. O halde iki seçeneğimiz var: ya CD PROJEKT RED, AMD’nin farklı mimarisi için ışın izlemeli özellikleri optimize etmek için zaman ayırıyor ya da bu, NVIDIA ile yapılan pazarlama anlaşmasının bir yan ürünü.

Ne de olsa kısa bir süre önce Godfall’da aynı şeyi ters tarafta gördük. Bu oyun, AMD ve onun ışın izleme özellikleri (özellikle gölgeler) ile bir pazarlama anlaşmasında yer aldı ve NVIDIA GeForce kullanıcıları bunu ‘yakında’ elde edecek şekilde yalnızca AMD Radeon grafik kartlarında başlatıldı.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Cyberpunk 2077 AMD Radeon’da Çalışmayabilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hayatta Kalma Oyunu Rust 21 Mayıs’ta PS4 ve Xbox One’da Olacak

Hayatta Kalma Oyunu Rust 21 Mayıs’ta PS4 ve Xbox One’da Olacak: Nihayet, çok oyunculu hayatta …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör