GM 2025’e Kadar 30 Elektrikli Araç Piyasaya Sürmeyi Planlıyor

İçerik: GM 2025’e Kadar 30 Elektrikli Araç Piyasaya Sürmeyi Planlıyor

GM, elektrikli araçlara olan bağlılığını artırıyor ve süreçteki stratejisine daha net bir bakış sağlıyor. Otomobil üreticisi bir Barclays konferansında, birleşik EV ve kendi kendine sürüş yatırımını 20 milyar dolardan 27 milyar dolara çıkardığını ve şu anda 2025’in sonuna kadar pazarda 30 elektrikli araç bulundurmayı planladığını açıkladı. Şirket, GMC’nin Hummer EV’i (50 aydan 26’ya kadar), Cadillac Lyriq ve GMC ve Chevrolet pikaplarının yanı sıra bir Chevy kompakt crossover içeren diğer habersiz modelleri için planlar yapıyor.

GM, otomobillerin “tüm fiyat noktalarını” karşılayacağını ve bu modellerin üçte ikisinden fazlası Kuzey Amerika’da satışa sunulacağını ekledi.

Bu EV’ler de daha yetenekli olmalıdır. GM şimdi, Ultium akülerine dayanan arabaların, daha önce iddia edilen 400’e kıyasla bir şarjla 450 mil menzile ulaşmasını bekliyor. Aynı zamanda, mevcut maliyetin “yarısından daha azına” iki kat enerji yoğunluğu sunabilen ikinci nesil Ultium paketlerinin prototipini yapıyor. . On yılın ortasına kadar hazır olmayacağından, yeni hücrelerin neler yapabileceğini görmek için bir süre beklemeniz gerekebilir.

GM’nin fazla seçeneği olmasa da bunlar elektrifikasyon taraftarları için iyi hareketler. Kaliforniya gibi eyaletler, 2035 yılına kadar yeni gaz bazlı otomobil satışlarını yasaklarken, İngiltere 2030 yılına kadar yeni yanmalı motorlu otomobil satışlarını yasaklamayı planladığını doğruladı. GM, geliştirme aşamasında bir elektrikli araç telaşına sahip olmasaydı, zor bir geçiş olabilirdi. .

Bir de o kadar da küçük olmayan bir rekabet konusu var – tek başına Tesla, önümüzdeki birkaç yıl içinde daha düşük maliyetli, daha uzun menzilli arabalara yol açabilecek batarya buluşlarıyla övünüyor. GM rakiplerine iniş yapmaktan kaçınmak istiyorsa, benzer bir hızı korumaya ihtiyaç duyabilir.

5 1 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: GM 2025’e Kadar 30 Elektrikli Araç Piyasaya Sürmeyi Planlıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Ford ve HP, F-250 Parçaları Üretmek İçin İş Birliği Yapacak

Ford ve HP, F-250 Parçaları Üretmek İçin İş Birliği Yapacak: Sürdürülebilirlik açısından bakıldığında, 3D baskının …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör