Microsoft Ve Apple, iPhone Ve iPad İçin Xbox Kumandasına Çalışıyor

İçerik: Microsoft Ve Apple, iPhone Ve iPad İçin Xbox Kumandasına Çalışıyor

blank
Bir sonraki güncelleme iOS ve iPadOS Xbox Serisi X oyun kolları için sağlanacak

Microsoft ve Apple, yeni Xbox Series X ve Series S oyun kollarının iPhone ve iPad’lerde çalışması için birlikte çalışıyor. Şu anda, yeni kollar iOS veya iPadOS’ta resmi olarak desteklenmiyor, ancak Apple, “Microsoft ve Apple, gelecekteki bir güncellemede müşterilere Xbox Series X oyun kollarının uyumluluğunu sağlamak için birlikte çalışıyor” diyor.

Bu, iki şirketin Xbox oyun kumandası desteğini geliştirmek için çalışması gereken ilk sefer değil. Apple, Xbox Elite 2 denetleyicisi ve Xbox Adaptive Controller için bu yılın başlarında iOS 14’e destek eklemek için Microsoft ile birlikte çalıştı. Ancak destek, Elite 2’nin yayınlanmasından yaklaşık bir yıl sonra başladı.

Apple’ın yeni Series X oyun kollarını onaylamasının ne kadar süreceği belli değil, ancak DualSense desteğinin yakında gelebileceğine dair işaretler var. Apple Insider geçtiğimiz günlerde, şu anda beta sürümünde olan iOS 14.3’ün PS5’in DualSense denetleyicisi için “perde arkası desteği içeriyor gibi göründüğünü” bildirdi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft Ve Apple, iPhone Ve iPad İçin Xbox Kumandasına Çalışıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Microsoft, Xbox Live’ın Markasını Değiştirdi

Microsoft, Xbox Live’ın Markasını Değiştirdi: Microsoft, Xbox Live’ı Xbox ağı olarak yeniden adlandırıyor. Yeni markanın …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör