Snapchat, TikTok’a meydan okuyor işte Spotlight!

İçerik: Snapchat, TikTok’a meydan okuyor işte Spotlight!

Spotlight adlı yeni format, Snapchat kullanıcılarının, influencer’ların ve ağın genç akıllı telefon kullanıcıları arasında popüler olan diğer üyelerinden gelen içeriği görmesine olanak tanıyacak.
Spotlight, herkesin platformda dağıtılan bir video oluşturmasını sağlayarak Snapchat kullanıcıları arasındaki bağlantıları genişletmeyi amaçlamaktadır.

Pazartesi günü Snapchat, TikTok gibi sosyal medyadaki rakiplerine karşı artırılmış bir mücadelede yeni küratörlü kısa biçimli bir video beslemesini açıkladı.
Spotlight adlı yeni format, Snapchat kullanıcılarının, influencer’ların ve ağın genç akıllı telefon kullanıcıları arasında popüler olan diğer üyelerinden gelen içeriği görmesine olanak tanıyacak.

Spotlight, herkesin platformda dağıtılan bir video oluşturmasını sağlayarak Snapchat kullanıcıları arasındaki bağlantıları genişletmeyi hedefliyor. Daha fazla kullanıcıyı filtreler ve artırılmış gerçeklik efektleriyle süslenebilen kısa biçimli video “enstantane” oluşturmaya teşvik etmeyi amaçlıyor.

Ana şirket Snap, Spotlight’ı Eylül ayı sonunda tahmini 249 milyon aktif kullanıcıyla sosyal platform için “yeni bir tüketim deneyimi” olarak tanımlıyor.Şirket, yeni teklifin herkesin videolarını milyonlarca kullanıcı tarafından görüntülemesini sağlayabileceğini ve potansiyel olarak onlardan para kazanın.

Snap, otomatik sistemler kullanan ve çoğu durumda uygunsuz içeriğe olaydan sonra yanıt veren rakiplerin aksine, Spotlight’taki tüm videoların platformda gösterilmeden önce insan moderatörler tarafından inceleneceğini söyledi. Spotlight’ta, kötüye kullanım veya istenmeyen içeriğin denetlenmesi ihtiyacını ortadan kaldırır.

Spotlight, kullanıcıların izleme alışkanlıklarına dayalı bir algoritma ile küratörlüğünü yapacak “kişiselleştirilmiş” bir yayın olmayı hedefliyor – son aylarda cızırtılı bir büyüme gösteren TikTok’un liderliğini izleyen bir hareket.
Lansman, sosyal ağlar ve Snapchat’in kaybolan mesajlarını kopyalayan rakipler arasındaki rekabetin artmasıyla gerçekleşti.

Facebook’un sahip olduğu Instagram bu demografik grupta büyümeye devam ederken, Facebook’un temel sosyal ağı, genç izleyiciler arasında Snapchat ve TikTok gibi rakiplerine karşı zemin kaybediyor. Geçen ay ABD’li gençlerle yapılan bir Piper Jaffay anketi, Snapchat’in en sevdikleri sosyal medya platformu olduğunu gösterdi. ve TikTok Instagram’ı ikinci sırada geride bıraktı.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Snapchat, TikTok’a meydan okuyor işte Spotlight!

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Elon Musk, Çin’i Geri Kazanmaya Çalışıyor

Elon Musk’ın Tesla’sı Çin’de birkaç ay geçirdi. Şimdi Çin’i geri kazanmak için fazla mesai yapıyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör