ASELSAN’dan 39 Milyon Dolarlık Elektro-Optik ve Haberleşme Sistemleri İhracatı

İçerik: ASELSAN’dan 39 Milyon Dolarlık Elektro-Optik ve Haberleşme Sistemleri İhracatı

ASELSAN, Elektro-Optik ve Haberleşme Sistemleri ihracatı için uluslararası bir müşteri ile sözleşme imzaladı.

blank

ASELSAN’ın 19 Kasım 2020 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde yaklaşık 39 milyon dolar değerinde 3 adet sözleşme imzalandığı açıklandı. Bu üç sözleşme uluslararası bir müşteri ile ASELSAN arasında imzalanmış olup teslimatların 2021-2022 yılları arasında yapılması planlanmaktadır. Müşterinin kim olduğuna dair resmi bir açıklama yapılmadı.

ASELSAN’ın KAP’a yaptığı bildirimde; “ASELSAN ile uluslararası bir müşteri arasında Elektro-Optik ve Haberleşme Sistemleri ihracatı için toplam 38.822.074 ABD Doları tutarında 3 adet satış sözleşmesi imzalandı. Bu sözleşmeler kapsamında teslimatlar 2021-2022 yıllarında yapılacak. “ifadelerine yer verildi.

Kasım 2020’de ASELSAN ile uluslararası bir müşteri arasında bir savunma sistemi çözümünün ihracatı için uluslararası satış sözleşmesi imzalandı ve toplam bedeli 118 milyon Euro (140 milyon $) oldu.

Söz konusu sözleşme kapsamında teslimatlar 2020-2022 yıllarında yapılacak. Aselsan, ihracat faaliyetine “Gökyüzünde Bir İz Bıraktık!” sözlerini paylaştı ve duyurdu. F-16 Fighting Falcon savaş uçağının görüldüğü gönderide başka ayrıntıya yer verilmedi.

Aselsan, savaş uçakları için ağırlıklı olarak ASELPOD Elektro-Optik Keşif, Gözetleme ve Hedefleme Sistemi, IFF (dost-düşman tanıma) sistemleri ve çeşitli elektronik sistemler üretmektedir. Ayrıca savaş uçakları için Lazer Güdüm Kitleri ve Hassas Yönlendirme Kitleri bulunmaktadır.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: ASELSAN’dan 39 Milyon Dolarlık Elektro-Optik ve Haberleşme Sistemleri İhracatı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Elon Musk, Çin’i Geri Kazanmaya Çalışıyor

Elon Musk’ın Tesla’sı Çin’de birkaç ay geçirdi. Şimdi Çin’i geri kazanmak için fazla mesai yapıyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör