Suzuki, 20 Yıl Sonra MotoGP’de Şampiyon

İçerik: Suzuki, 20 Yıl Sonra MotoGP’de Şampiyon

blank

Suzuki Ecstar takımının İspanyol pilotu Joan Mir, 2020 MotoGP Dünya Şampiyonası’nın final yarışından önce şampiyonluğunu ilan etti. İspanya’nın Valencia kentinde 29 kilometrelik Ricardo Tormo Pisti’nde 27 turu geçen yarışta en yakın rakiplerinden 4 sayı atan genç sürücü Mir, üstün performansı ile takıma şampiyonluk sevincini yaşattı.

Takım Suzuki Ecstar’ın iki İspanyol pilotu Joan Mir ve Alex Rins tarafından elde edilen tüm sonuçlar Suzuki’ye; Aynı anda üç farklı zafer kazandı: Pilotlar Şampiyonası, Takımlar Şampiyonası ve Fabrika Şampiyonası. Suzuki Motor Company bu yıl 100. yıl dönümünü kutlarken, bu başarılar Suzuki için de özel bir önem taşıyor. Premiere sınıftaki son dünya şampiyonasından 20 yıl sonra MotoGP Dünya Şampiyonası’nı yeniden kazanan Suzuki, bu yıl motor sporlarında 60 yılı geride bırakarak bu başarısını da kutluyor.

Suzuki Ecstar takımının İspanyol pilotu Joan Mir, motosiklet yarışlarının en önemli organizasyonu olan 13. MotoGP Dünya Şampiyonası’nda sezonun 2020. yarışmasını kazandı. MotoGP üst sınıfta ikinci sezonunu yeni geçiren Mir, İspanya’nın Valencia kentinde 27 kilometrelik Ricardo Tormo Pisti’nde 4 turun üzerinde düzenlenen yarışın başlarında takıma şampiyonluk sevincini yaşattı. Son olarak, Kenny Roberts Jr Suzuki’ye 2000 yılında şampiyonluk unvanını verdikten sonra, Mir uzun bekleyişi sona erdirerek 20 yıl sonra MotoGP Dünya Şampiyonası unvanını Suzuki’ye getirdi. Yarışın sonunda Mir, en yakın rakibinin 29 puan önüne geçerek kapanış yarışı öncesinde şampiyonluk unvanını elde etti. Takım Suzuki Ecstar’ın iki İspanyol pilotu Joan Mir ve Alex Rins tarafından elde edilen tüm sonuçlar Suzuki’ye; Aynı anda üç farklı zafer kazandı: Pilotlar Şampiyonası, Takımlar Şampiyonası ve Fabrika Şampiyonası.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Suzuki, 20 Yıl Sonra MotoGP’de Şampiyon

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Ford ve HP, F-250 Parçaları Üretmek İçin İş Birliği Yapacak

Ford ve HP, F-250 Parçaları Üretmek İçin İş Birliği Yapacak: Sürdürülebilirlik açısından bakıldığında, 3D baskının …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör