YouTube COVİD-19 Haberlerine Uyarı Ekleyecek

İçerik: YouTube COVİD-19 Haberlerine Uyarı Ekleyecek

blank

YouTube COVİD-19 Haberlerine Uyarı Ekleyecek;

Alphabet Inc.’in YouTube’u, COVID-19 aşılarının gelişimi hakkında sitedeki koronavirüs paneline bilgi vermek için bir bağlantı ekleyerek pandemiyle ilgili yanlış bilgilerle mücadele çabalarını genişlettiğini söyledi.

Şirket yaptığı açıklamada, “Bağlantı, kullanıcıları Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri veya Dünya Sağlık Örgütü (WHO) gibi üçüncü taraf bir kaynaktan doğrudan yetkili COVID-19 aşı bilgilerine gönderecek” dedi.

Yeni koronavirüs aşıları hakkındaki komplo teorileri ve yanlış bilgiler, YouTube’daki aşı karşıtı kişilikler ve birden fazla platformda paylaşılan viral videolar dahil olmak üzere sosyal medyada çoğaldı.

Yakın zamanda Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere’de yapılan bir araştırma, komplo teorilerinin ve yanlış bilgilerin aşılara güvensizliği beslediğini ve potansiyel COVID-19 aşılarının toplumları hastalığa karşı korumak için gereken oranların altına çekebileceğini buldu.

Ekim ayında video platformu, COVID-19 aşıları hakkında yanlış bilgi içeren videoları kaldıracağını ve yerel sağlık yetkilileri veya DSÖ’nün fikir birliğine aykırı iddialara sahip herhangi bir içeriği yasaklayacağını söyledi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: YouTube COVİD-19 Haberlerine Uyarı Ekleyecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Elon Musk, Çin’i Geri Kazanmaya Çalışıyor

Elon Musk’ın Tesla’sı Çin’de birkaç ay geçirdi. Şimdi Çin’i geri kazanmak için fazla mesai yapıyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör