Google ‘dan Ağaçlandırma Kampanyası için AI !

İçerik: Google ‘dan Ağaçlandırma Kampanyası için AI !

Politikacılar, küresel olarak ısınan şehir sokaklarının gölgesini artırmak için daha fazla ağaç dikmeyi hedefledikçe, Google, Yapay Zeka (AI) ve havadan görüntüleri birleştiren Tree Canopy Lab’ı başlattı. Platform, şehirlerin mevcut ağaç gölgelik kapsamını görmelerine ve Los Angeles’tan başlayarak gelecekteki ağaç dikme projelerini planlamalarına yardımcı olacak.

“Ağaçlar giderek artan bir şekilde, hem sokak seviyesindeki sıcaklıkları düşürürken hem de yaşam kalitesini iyileştirmek için bir çözüm olarak görülüyor. Yine de birçok şehir, şehirdeki her ağacın nerede olduğunu veya yeni ağaç dikme çabalarının en çok ihtiyaç duyulduğu yeri bulacak bütçeye veya kaynağa sahip olmayabilir. , “Dedi Google bir açıklamada.

“Tree Canopy Lab ile, bir mahallenin yüzde kaçının yapraklı bir örtüye sahip olduğu, bir bölgenin nüfus yoğunluğu, hangi alanların aşırı sıcağa karşı savunmasız olduğu ve hangi mahalle meclislerinin yeni kökler kazanmaya yardımcı olabileceği gibi yerel bağlamda Los Angeles ağaçlarını görebilirsiniz. yer, “şirket bilgilendirdi. Google, M1 Çipli Yeni macOS İçin Uyumlu Chrome Sürümünü Sunacak.

Tree Canopy laboratuvarı, şehirlerin karbon emisyonlarını ve kirliliği ölçmesini, planlamasını ve azaltmasını kolaylaştıran bir araç olan Environmental Insights Explorer platformunun bir parçasıdır.

Google, “İlkbahar, yaz ve sonbahar mevsimlerinde uçaklardan toplanan havadan görüntülerin yanı sıra Google AI ve Google Earth Engine’in veri analizi yetenekleriyle artık bir şehirdeki tüm ağaçları saptayabilir ve yoğunluklarını ölçebiliriz” dedi.

Google, görüntüleri otomatik olarak tarayan, ağaçların varlığını algılayan ve ardından “ağaç örtüsü” olarak da bilinen ağaç örtüsünün yoğunluğunu gösteren bir harita oluşturan özel bir ağaç algılama yapay zekası kullanır.

Laboratuvar, herkesin yüksek ağaç dikme potansiyeline sahip konut bloklarını belirlemesine ve düşük kanopi kapsamı nedeniyle daha yüksek sıcaklıklara açık olan kaldırımları bulmasına yardımcı olabilir. Google, Facebook ve Twitter, Imran Khan Hükümeti Tarafından Yayınlanan Yeni Veri Düzenleme Kuralları Nedeniyle Pakistan’ı Terk Etmekle Tehdit Ediyor.

Google, “Tree Canopy Lab ile, Angelenos’un yüzde 50’den fazlasının ağaç gölgeliklerinin yüzde 10’dan az olduğu bölgelerde yaşadığını ve Angelenos’un yüzde 44’ünün aşırı ısı riski olan bölgelerde yaşadığını gördük” dedi. Şirket, Tree Canopy Lab’in önümüzdeki yıl yüzlerce şehirde daha kullanılabileceğini söyledi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google ‘dan Ağaçlandırma Kampanyası için AI !

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör