Twitter, Yanlış Bilgiler İçeren Tweetler Hakkında Uyarıyor

İçerik: Twitter, Yanlış Bilgiler İçeren Tweetler Hakkında Uyarıyor

Yanıltıcı bilgiler içerme potansiyeline sahip olduğu için etiketlenmiş bir tweet’i beğenmeye çalışırsanız Twitter bir uyarı gösterecektir. Twitter, benzer şekilde etiketlenmiş bir şeyi retweet etmeye çalıştıklarında, 2020 ABD seçimlerinden önce potansiyel olarak yanıltıcı bilgiler içermek için kullanıcılara benzer bir uyarı gösterdi. Mikro blog sitesi artık işlevselliği beğenilmiş tweet’lere de genişletiyor. Yeni özellik, bir rapora göre bu hafta küresel olarak iOS ve Web’de kullanıma sunulacak.

Twitter’a göre, etiketli tweetlerdeki istemler, yanıltıcı bilgi içeren alıntı tweetlerinin yüzde 29 oranında azalmasına yardımcı oldu. Şirket, uyarı işlevini yanıltıcı bilgiler içerebilecek tweetleri beğenmeye genişlettiğine dair duyuruyu tweetlerken, etiketli bir tweetin neden yanıltıcı olduğu konusunda bağlam vermenin hayati önem taşıdığını söyledi. İşlevselliğin genişletilmesi, COVID-19 gibi şeyler hakkında yanıltıcı bilgiler yayabilecek etiketli tweetlerdeki beğeni sayısını azaltabilir.

İşlevsellik bu hafta tüm dünyada iOS için Twitter ve Web’de kullanıma sunuluyor ve The Verge tarafından hazırlanan bir rapora göre önümüzdeki haftalarda Android’e gelecek.

Açılış Gününde Joe Biden’a Twitter’dan Hand @ POTUS Hesabı
Twitter, retweet öncesinde yapılan uyarıların yanı sıra, ABD seçimleri sırasında yanlış bilgileri azaltmayı amaçlayan bir başka kısıtlama daha ekledi. Geçtiğimiz birkaç haftadan beri Twitter kullanıcıları, retweet yaparken ek bir adım atmalıdır. Twitter, kullanıcıların hemen paylaşmak yerine bir alıntı tweet’i oluşturmalarını isteyen bir pencere açar. Retweet’e tıklayarak alıntı tweet’i oluşturmadan retweet yapmak mümkündür. Bunun ABD seçimleri bitene kadar geçerli olması gerekiyordu. Ancak Twitter, seçimlerden haftalar sonra hala kısıtlamaları kaldırmadı.

Twitter, geçtiğimiz günlerde, ABD başkanlık seçimleriyle ilgili 300.000 tweet’i, oylamayı çevreleyen iki hafta içinde “potansiyel olarak yanıltıcı” olarak etiketlediğini açıkladı. Etiketler 27 Ekim ile 11 Kasım tarihleri ​​arasında, 3 Kasım’daki ABD başkanlık seçimlerinden bir hafta önce ve sonra yayınlandı. 300.000 işaretli tweetin 456’sının bir uyarı mesajıyla örtüldüğünü ve etkileşim özelliklerinin sınırlı olduğunu söyledi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Twitter, Yanlış Bilgiler İçeren Tweetler Hakkında Uyarıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Mi 11 Ultra, Telefon Lansman Tarihi 29 Mart Olarak Belirlendi

Mi 11 Ultra, Telefon Lansman Tarihi 29 Mart Olarak Belirlendi: Mi 11 Ultra akıllı telefon, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör