Almanya’da Hidrojenle Çalışan Tren 2024’te Hizmete Girecek

İçerik: Almanya’da Hidrojenle Çalışan Tren 2024’te Hizmete Girecek

blank
Almanya’da hidrojenle çalışan tren yıl içinde hizmete girecek

Almanya’da Hidrojenle Çalışan Tren 2024’te Hizmete Girecek ;

Alman devlet demiryolları Deutsche Bahn, yeni geliştirilen hidrojen bazlı tren için 2024 kilometre menzile sahip bir hidrojen istasyonunun kurulacağını ve 600 yılında hizmete gireceğini duyurdu.

Deutsche Bahn Yönetim Kurulu Üyesi Sabina Jeschke, istasyonun normal fosil yakıtlı araç zamanında hidrojen dolumu sağlayacağını belirtirken, trene dizel tren kadar hızlı yakıt ikmali yapacağımız gerçeği iklim dostu bir ulaşım geçişinin mümkün olduğunu gösteriyor Deutsche Bahn, 30 yıl içinde iklim açısından nötr olmak istiyor.

Alman devlet demiryollarının 2050’de karbon emisyonlarını sıfıra indirmeyi planladığının altını çizen Deutsche Bahn, bu 1.300 dizel ünitenin değiştirilmesi anlamına geliyor, 13.000 kilometrelik demiryolunda havai hatlar bulunmuyor, bu nedenle fosil yakıt tüketimini sıfıra indirmeliyiz. “O zaman tek bir dizel araç kullanmayacağız” dedi.

Almanya’nın güneyindeki Baden Württemberg eyaletindeki Tuebingen, Horb ve Pforzheim şehirlerinde test edilecek trenin yılda yaklaşık 600 ton CO330 tasarruf edeceği ve saatte maksimum 2 kilometre hıza sahip olacağı belirtildi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Almanya’da Hidrojenle Çalışan Tren 2024’te Hizmete Girecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Ford ve HP, F-250 Parçaları Üretmek İçin İş Birliği Yapacak

Ford ve HP, F-250 Parçaları Üretmek İçin İş Birliği Yapacak: Sürdürülebilirlik açısından bakıldığında, 3D baskının …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör