Google Asistan Artık Akıllı Işıklarınızı Planlamak İçin Kullanılabilir

İçerik: Google Asistan Artık Akıllı Işıklarınızı Planlamak İçin Kullanılabilir

blank
Akıllı asistanın “planlanmış eylem” özelliğini kullanın

Google Asistan geliştirici belgelerine atıfta bulunan Android Police’e göre, Google Asistan artık kullanıcıların “planlanmış eylemler” özelliğiyle ışıkları ve diğer cihazları belirli zamanlarda açıp kapatmak için programlamasına izin veriyor.

Google Asistan, bir süredir Hue ve diğer akıllı ışıklarla onları açıp kapatmak ve alarmları ayarlamak için çalıştı, ancak artık Asistanınıza akıllı bir evde ışıkları ve diğer cihazları tam olarak ne zaman açmak istediğinizi söyleyebilirsiniz.

Bir uyarı: Işıkları (veya diğer cihazları) gelecekte bir gün açacak veya kapatacak şekilde planlamak istiyorsanız gerçekten spesifik olmalısınız. “Hey Google, yarın 20: 00’da ışıkları aç” gibi bir şey söylemek yeterli değil. “Hey Google, salı günü 20: 00’da ışıkları aç” demeniz gerekirdi.

Ancak, Android Police’in de belirttiği gibi, ışıklarınızın yanması (veya kapanması) için zaman olarak “gün doğumu” ve “gün batımı” belirleyebilirsiniz ve saati tam olarak belirtmeniz gerekmez. Ayrıca, “ışıkları 10 dakika boyunca aç” gibi ışıkların açık kalması için bir süre programlamak üzere Google Asistan’ı da kullanabilirsiniz.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google Asistan Artık Akıllı Işıklarınızı Planlamak İçin Kullanılabilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör