Netflix, Bandersnatch Davasını Kazandı

İçerik: Netflix, Bandersnatch Davasını Kazandı

blank
Netflix ve Chooseco arasındaki sert bir yasal mücadeleyi sona erdi.

Netflix, Bandersnatch Davasını Kazandı;

Netflix, etkileşimli özel Bandersnatch’iyle ilgili bir dava açtı. The Hollywood Reporter’a göre Netflix, Pazartesi günü Choose Your Own Adventure kitap yayıncısı Chooseco ile anlaşmayı duyurdu. Anlaşma, video akış platformunun ticari markasını ihlal ettiğini iddia eden Netflix ve Chooseco arasındaki sert bir yasal mücadeleyi sona erdirdi.

Selectco, “kendi maceranızı seçin” (ama mutlaka Kendi Maceranızı Seçmek zorunda değil) kitabına takıntılı bir oyun geliştiricisini konu alan dallara ayrılan bir film olan Bandersnatch’in yayınlanmasının ardından 2019’un başlarında Netflix’e dava açtı. Chooseco, ticari markasını diğer şirketlere ve hatta küçük oyun geliştiricilerine karşı agresif bir şekilde savunduğu için bilinir ve Netflix’in bu adı yasadışı bir şekilde kullandığını iddia etti. Netflix, bir karşı saldırı ile yanıt verdi ve mahkemeden Kendi Maceranı Seç ticari markasını genel bir terim olarak geçersiz kılmasını istedi.

Anlaşmanın şartları kamuya açık değil. Ancak Netflix için yasal bir baş ağrısını sona erdirmenin yanı sıra, Chooseco’nun Choose Your Own Adventure ticari markası üzerindeki kontrolünü sürdürdüğü görülüyor. Bu, terimin yasal statüsü hakkında gerçek bir karar almak isteyen herkes için bir hayal kırıklığı oldu.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Netflix, Bandersnatch Davasını Kazandı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Elon Musk, Çin’i Geri Kazanmaya Çalışıyor

Elon Musk’ın Tesla’sı Çin’de birkaç ay geçirdi. Şimdi Çin’i geri kazanmak için fazla mesai yapıyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör