Tesla, Üretim Sorunları Nedeniyle 9.500’den Fazla Model X ve Y Aracı Geri Çağırıyor

İçerik: Tesla, Üretim Sorunları Nedeniyle 9.500’den Fazla Model X ve Y Aracı Geri Çağırıyor

blank
Arabalarda zayıf yapıştırıcılar ve gevşek cıvatalarla ilgili sorunlar var

Tesla, üretim sorunları nedeniyle 9.500’den fazla Model X ve Y aracı geri çağırıyor. Reuters raporlarına göre Tesla, 2016’dan 9.136 Model X ve 2020’den itibaren 401 Model Y dahil olmak üzere ABD’deki araçlarının 9.537’si için geri çağırma emri verdi. Sorunlar Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi’ne (NHTSA) dosyalandı ve Tesla, araçları test ve düzeltmeler için geri çağırmayı planlıyor.

İki siparişten daha büyük olanı 2016 model yılından itibaren 9.136 Model X’i etkiliyor. NHTSA raporu, arabaların astarsız uygulanmış olabilecek kozmetik aplikler içerdiğini ve bu da yüksek hızlarda sürerken arabanın tavanındaki döşemenin düşmesine neden olabileceğini söylüyor. Tesla, potansiyel olarak etkilenen arabalara bir tutma testi uygulayacağını ve astarları ve yapıştırıcıları yeniden uygulayacağını, böylece trim doğru şekilde takılacağını söylüyor.

Tesla için çatı armatürlerinin baş ağrısına neden olduğu ilk olay değil. Yakın zamanda meydana gelen bir olayda, Model Y, kötü uygulanmış bir conta nedeniyle tüm çatısını kaybetti, ancak başarısızlığın bugünün hatırlamalarına neden olan konularla ilgisi yok gibi görünüyor.

blank
Tesla, geri çağırma için uygunsa, etkilenen araçları ücretsiz olarak test edip tamir edeceğini söylüyor.

2020 model yılından itibaren 401 Model Y araçlar için ikinci, daha küçük bir geri çağırma yayınlandı ve bu aracın direksiyon mafsallarına bağlanan ön üst kontrol kolunda gevşek cıvatalara sahip olabilir. Cıvatalar düzgün bir şekilde sıkılmadan kol, direksiyon mafsallarından ayrılabilir ve bu da sürücünün otomobili yönlendirme yeteneğini etkileyebilir. Bu aynı zamanda Tesla otomobilleri için direksiyonun ilk kez bir sorun haline geldiği bir durum değil – şirket daha önce bir hidrolik direksiyon sorunu nedeniyle Model S serisinden 123.000 aracı geri çağırmıştı.

Tesla, NHTSA raporunda, gevşek cıvatalardan etkilenen yalnızca üç araç olduğunu bildiğini ve genel olarak, her ikisine de bağlı herhangi bir kaza veya yaralanmanın farkında olmadığını söylüyor. Geri çağırmanın, şirketin hisselerinin değerinin S&P 500’e girmesi beklenen 40 milyar dolardan fazla arttığını gören Tesla’nın son mali başarısı üzerinde pek bir etkisi olması muhtemel değil.

Tesla, geri çağırma için uygunsa, etkilenen araçları ücretsiz olarak test edip tamir edeceğini söylüyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tesla, Üretim Sorunları Nedeniyle 9.500’den Fazla Model X ve Y Aracı Geri Çağırıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Ford ve HP, F-250 Parçaları Üretmek İçin İş Birliği Yapacak

Ford ve HP, F-250 Parçaları Üretmek İçin İş Birliği Yapacak: Sürdürülebilirlik açısından bakıldığında, 3D baskının …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör