TikTok Satışı Son Tarihi ABD Tarafından 4 Aralık’a Uzatıldı

İçerik: TikTok Satışı Son Tarihi ABD Tarafından 4 Aralık’a Uzatıldı

blank
Trump, TikTok’un Çin casusluğu için Amerikalılar hakkında veri toplamak için kullanılabileceğini iddia etti.

TikTok Satışı Son Tarihi ABD Tarafından 4 Aralık’a Uzatıldı ;

Çarşamba günü ABD Hazinesi, popüler sosyal medya platformunun Amerikan işini satması için TikTok’un Çinli sahibine verilen 27 Kasım tarihini yedi gün uzattığını söyledi.

Bir Hazine sözcüsü, “Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Yabancı Yatırım Komitesi (CFIUS), Komitenin kısa süre önce aldığı gözden geçirilmiş bir gönderiyi gözden geçirmek için ByteDance’e 27 Kasım 2020’den 4 Aralık 2020’ye kadar bir haftalık uzatma verdi.” dedim.

Başkan Donald Trump’ın yönetimi, uygulamanın Çin casusluğu için kullanılabileceğini iddia ederek ve uygulamayı yasaklamakla tehdit ederek ulusal güvenlik endişelerini dile getirdi.

Yasağa, Washington’daki bir dava ve uygulamanın “yaratıcıları” tarafından Pennsylvania’daki bir mahkemede ayrı bir dava açılması da dahil olmak üzere mahkemelerde itiraz edildi, bu yasağı 30 Ekim’de bloke etti, ancak hükümet bu karara itiraz ediyor.

Bu ayki yeniden seçilme teklifini kaybeden Trump, 100 milyon civarında ABD kullanıcısı olan TikTok’un, şirket tarafından reddedilen bir iddia ile Çin casusluğu için Amerikalılar hakkında veri toplamak için kullanılabileceğini iddia etti.

Beyaz Saray, TikTok’un bir yasağı önlemek için Amerikalı yatırımcılar tarafından kontrol edilen bir ABD firması olması gerektiğini söyledi.

Ancak herhangi bir planın, sosyal medya yıldızının kontrolünü bırakmakta tereddüt eden Pekin’den onay alması gerekiyor.,

blank
Beyaz Saray daha önce, TikTok’un bir yasağı önlemek için Amerikalı yatırımcılar tarafından kontrol edilen bir ABD firması olması gerektiğini söyledi.

Çin ticaret bakanlığı Ağustos ayında, ihracat için kısıtlanan teknoloji türlerinin listesine “sivil kullanımı” ekleyen yeni kurallar yayınladı; bu, ByteDance’in dans rutinlerinden politikaya kadar her şeyin kliplerini içeren TikTok’u satmasını zorlaştırabilir. .

Bu yılın başlarında Silikon Vadisi devi Oracle’ın yeni kurulan TikTok Global için veri ortağı olmasını sağlayacak ve Walmart’ın ticari ortak olarak katılacağı bir anlaşma şekillenecek gibi görünüyordu.

Trump planı onayladığını işaret ederken, plan kesinleşmedi ve beklentiler belirsizliğini koruyor.

Gelişmeler, Washington ile Pekin arasında ticaret ve ulusal güvenlik konusunda artan gerilimin ortasında ortaya çıktı ve ABD yönetimi, Çinli teknoloji devi Huawei’nin ABD teknolojisini edinmesini ve kablosuz ağları içeren anlaşmaları yasakladı.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: TikTok Satışı Son Tarihi ABD Tarafından 4 Aralık’a Uzatıldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Elon Musk, Çin’i Geri Kazanmaya Çalışıyor

Elon Musk’ın Tesla’sı Çin’de birkaç ay geçirdi. Şimdi Çin’i geri kazanmak için fazla mesai yapıyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör