Xbox Uygulaması Önümüzdeki 12 Ay İçinde Akıllı TV’lere Gelebilir

İçerik: Xbox Uygulaması Önümüzdeki 12 Ay İçinde Akıllı TV’lere Gelebilir

blank
Xbox uygulaması, şirketin oyun akışını daha da geniş bir kitleye ulaştırmak için attığı bir sonraki adım olabilir.

Xbox uygulaması, 2021’de akıllı TV’lere gelebilir, Xbox Phil Spencer’ın The Verge ile yaptığı röportajda paylaştı. Microsoft, oyun akışı hizmeti olan xCloud’u cep telefonlarına getirmeye çalışıyor ve şirketin akıllı TV’lere benzer bir şey uygulamayı zaten planladığı görülüyor. Spencer, uygulama hakkında kesin ayrıntıları paylaşmasa da geçen ay Xbox şefi, şirketin xCloud oyun hizmetleri için TV akış çubukları üzerinde çalışabileceğini ima etti.

Phil Spencer, The Verge ile yeni Xbox konsolları ve oyunların geleceği hakkında konuştu ve bir Xbox uygulamasının veya bu hatlardaki bir şeyin önümüzdeki 12 ay içinde akıllı TV’lere geçeceğini paylaştı. “Bunu önümüzdeki 12 ay içinde göreceğinizi düşünüyorum. Spencer’ın söylediğine göre raporda hiçbir şeyin bizi bunu yapmaktan alıkoyacağını sanmıyorum.

Spencer, bir cam parçasının arkasına bir görüntü yansıtan CRT TV’lere dönüp baktığında, günümüzde TV’lerin “bir uygulama platformu ve bir Bluetooth yığını ve bir akış özelliği ile” bir ekranın arkasına doldurulmuş oyun konsollarına benzediğini belirtti.

Spencer’a göre Netflix, Hulu, Disney + ve diğer yayın hizmetlerini izlemek, kullanıcıların konsollarında yaptıkları başlıca şeylerden biridir. Teknolojideki değişikliklerden bahseden Xbox başkanı, “Kesinlikle haklısınız, kazananlar ve kaybedenler olacak ve evrim geçirip bir araya gelen şeyler olacak. Demek istediğim, evimdeki bilgi işlem kapasitesi, gelen akış sinyallerinin sayısı ile arttı, azalmadı. Bence oyun da bunlardan biri olacak ”.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Xbox Uygulaması Önümüzdeki 12 Ay İçinde Akıllı TV’lere Gelebilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hayatta Kalma Oyunu Rust 21 Mayıs’ta PS4 ve Xbox One’da Olacak

Hayatta Kalma Oyunu Rust 21 Mayıs’ta PS4 ve Xbox One’da Olacak: Nihayet, çok oyunculu hayatta …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör