Alstom, İtalya’ya İlk Hidrojen Trenlerini Tedarik Edecek

İçerik: Alstom, İtalya’ya İlk Hidrojen Trenlerini Tedarik Edecek

blank
Hidrojen tren teknolojisini İtalya’ya tanıtıldı

Alstom, İtalya’ya İlk Hidrojen Trenlerini Tedarik Edecek;

Alstom, İtalya’nın Lombardiya bölgesindeki ana ulaşım ve hareketlilik grubu olan FNM’ye (Ferrovie Nord Milano) sekiz seçenekli altı hidrojen yakıt hücresi trenini toplam yaklaşık 160 milyon Euro karşılığında tedarik edecek. İlk tren teslimatının sipariş tarihinden itibaren 36 ay içinde yapılması bekleniyor.

Yeni hidrojen trenleri, Alstom’un Avrupa pazarına adanmış ve şu anda Alstom’un ana İtalyan tesisleri tarafından İtalya için üretilmekte olan bölgesel tren platformu Coradia Stream’i temel alacak. FNM için hidrojenle çalışan Coradia Stream, Coradia iLint tarafından dünyaya tanıtılan aynı yakıt hücresi tahrik teknolojisi ile donatılacak. Hydrogen Coradia Stream, elektrikli versiyonunun yolcuları tarafından zaten takdir edilen yüksek konfor standartlarını koruyacak. Hidrojen versiyonu, menzilleri dahil olmak üzere dizel trenlerin operasyonel performansıyla eşleşecek.

“Hidrojen tren teknolojisini İtalya’ya tanıtmaktan gurur duyuyoruz ve İtalyan müşterimizin bize duyduğu güvenin farkındayız. Bu gelişme, Alstom’un mobilitenin geleceğini tanımlamadaki rolünü doğruluyor. Bu trenler, Almanya’da ticari hizmette kendilerini zaten kanıtlamış olan Coradia iLint ile birlikte, küresel sürdürülebilir ulaşım sistemlerine geçişte bir başka önemli adımı temsil ediyor. Alstom Avrupa Kıdemli Başkan Yardımcısı Gian Luca Erbacci, “Bu fırsatı kullanarak FNM’yi bu alanda lider olduklarını göstererek tebrik ediyorum” dedi.

Coradia iLint, çekiş gücü için elektrik enerjisi üreten bir hidrojen yakıt hücresinden güç alan dünyanın ilk yolcu trenidir. Bu sıfır emisyonlu tren, egzozun yalnızca buhar ve yoğunlaştırılmış su olmasıyla düşük seviyelerde gürültü yayar. ILint, farklı yenilikçi unsurların kombinasyonu için özeldir: temiz enerji dönüşümü, pillerde esnek enerji depolama ve çekiş gücü ile mevcut enerjinin akıllı yönetimi. Elektrikli olmayan hatlarda çalışmak üzere özel olarak tasarlanmıştır ve yüksek performans seviyesini korurken temiz, sürdürülebilir tren operasyonu sağlar.

FNM için Coradia Stream trenleri İtalya’da Alstom tarafından üretilmektedir. Proje geliştirme, üretim ve sertifikasyon süreçlerinin çoğu, Alstom’un Savigliano’daki tesisinde gerçekleştiriliyor. Yerleşik sinyalizasyon sistemleri Bologna sitesi tarafından sağlanır.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Alstom, İtalya’ya İlk Hidrojen Trenlerini Tedarik Edecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Ford ve HP, F-250 Parçaları Üretmek İçin İş Birliği Yapacak

Ford ve HP, F-250 Parçaları Üretmek İçin İş Birliği Yapacak: Sürdürülebilirlik açısından bakıldığında, 3D baskının …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör