Apple, MacBook Pro’nun Dokunmatik Çubuk için Patent Başvurusu Yaptı

İçerik: Apple, MacBook Pro’nun Dokunmatik Çubuk için Patent Başvurusu Yaptı

blank

Apple, MacBook Pro’nun Dokunmatik Çubuk için Patent Başvurusu Yaptı;

Apple, Force Touch’ı destekleyen bir Touch Bar ile birlikte gelen yeni bir MacBook Pro modeli yapabilir. Bu, Perşembe günü ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından yayınlanan bir patent başvurusuyla önerildi. Apple, Force Touch teknolojisini Eylül 2014’te birinci nesil Apple Watch’ta tanıttı. Bununla birlikte, iPhone serisine 3D Touch olarak ulaştı ve 2015’te yepyeni bir trackpad ile MacBook ailesine giriş yaptı.

Patently Apple tarafından tespit edildiği üzere, ABD Patent ve Ticari Marka Bürosu, kendi web sitesinde, Force Touch desteği ile MacBook Pro’da yükseltilmiş bir Touch Bar öneren patent başvurusuna yer verdi. Görünüşe göre Touch Bar’a uygulanan farklı güç seviyelerini algılamak için yeni devreler var.

“İkincil ekran ve kuvvet algılama devresi, bir frit ile birbirine bağlanmış iki cam katman arasında kapsüllenebilir. Bazı düzenlemelerde, kuvvet algılama devresi, gözenekli hamurdan oluşturulur veya bunun bir parçasını oluşturur “, patent başvurusunun özetini okur. Apple, geçmişte bazı yükseltmelerle orijinal Force Touch teknolojisini revize etti ve hatta deneyimi daha yeni iPhone modelleri için Haptic Touch’a dönüştürdü. Ancak teknolojinin amacı aynı kaldı – bu, ekrana uzun basıldığında belirli özellikleri tetiklemek.

blank

Yeni yayınlanan patent başvurusu, Apple tarafından Mayıs 2019’da yapıldı. Güncellemenin tüm yeni MacBook Pro modellerinde mi yoksa belirli bir varyantla mı sınırlı olacağı belli değil.

Son zamanlarda çıkan bazı raporlar, yeniden tasarlanan MacBook modellerinin 2021’de geleceğini öne sürdü. Ancak, bu modellerden herhangi birinin Force Touch özellikli yeni Touch Bar’a sahip olup olmayacağı konusunda netlik yok. Ayrıca, çoklu görev için klavyenin üzerinde esasen bir OLED şeridi olan Touch Bar’ın MacBook Pro’ya özel kalacağı veya gelecekte MacBook Air’de piyasaya çıkacağı da net değil.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple, MacBook Pro’nun Dokunmatik Çubuk için Patent Başvurusu Yaptı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Elon Musk, Çin’i Geri Kazanmaya Çalışıyor

Elon Musk’ın Tesla’sı Çin’de birkaç ay geçirdi. Şimdi Çin’i geri kazanmak için fazla mesai yapıyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör