Huawei CEO’su Ren Zhengfei, Honor Alt Markasını Rakip Olarak Görüyor

İçerik: Huawei CEO’su Ren Zhengfei, Honor Alt Markasını Rakip Olarak Görüyor

blank
Huawei kurucusu Ren Zhengfei, Honor’u “ayrıılma” sonrasında Huawei’nin en büyük rakibi olmaya çağırdı

Huawei’nin kurucusu Ren Zhengfei, ayrılan Honor alt markasının çalışanlarını, bir veda konuşmasında ana şirketini geçmeye çabalamaya çağırdı, çünkü teknoloji devi, yaptırımlarla kısıtlanmış tedarik zincirlerini canlı tutmak için bütçe markasını satıyor.

Huawei, bu ayın başlarında, Honor’u temsilcilerinden ve bayilerinden oluşan Shenzhen Zhixin Yeni Bilgi Teknolojisi adlı yeni bir kuruluşa satacağını, böylece şu anda ABD yaptırımlarıyla kısıtlanmış bileşenleri tedarik etmeye devam edebileceğini söyledi.

ABD hükümeti, Huawei’nin ulusal güvenlik tehdidi olduğunu söylüyor, şirketin yalanladığı bir iddia.

Perşembe günü Huawei çalışan forumunda yayınlanan bir konuşmaya göre Ren, “Huawei’ye yönelik şiddetli ABD yaptırımları dalgası bizi nihayet anlamaya sevk etti, bazı Amerikalı politikacılar bizi sadece düzeltmek değil, bizi öldürmek istiyorlar,” dedi.

Ren’in konuşması, Huawei zorlukların üstesinden gelebilirken, dünya çapındaki Honor’s temsilcilerinde ve distribütörlerinde çalışan “milyonlarca” çalışan, satış kanalları kurudukça işlerini kaybedeceklerini söyledi.

“Acı çektiğimiz için masum insanları zor duruma sokmak zorunda değiliz” dedi.

Danışmanlık şirketi Canalys’e göre, onur markalı akıllı telefonlar Huawei’nin Temmuz-Eylül aylarında sevk ettiği 51,7 milyon telefonun yüzde 26’sını oluşturuyor. Şirketin ürünleri arasında dizüstü bilgisayarlar, tablet bilgisayarlar, akıllı TV’ler ve elektronik aksesuarlar da bulunuyor.

Birkaç endüstri kaynağının Reuters’e verdiği demeçte, Huawei’nin rakipleri, devin yeni telefon üretemeyeceği halde pazar payını artırabileceklerini tahmin ederek üretim siparişlerini artırdığını söyledi.

Counterpoint Research’te endüstri analisti olan Flora Tang, Honor üretime devam ederse pazar payını koruyabileceğini söyledi.

Ren, Honor’u “boşanma” sonrasında Huawei’nin en büyük rakibi olmaya çağırdı ve Huawei’yi devirmenin “motivasyon sloganınız olması gerektiğini” söyledi.

“Gelecekte sizin rakipleriniziz” dedi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Huawei CEO’su Ren Zhengfei, Honor Alt Markasını Rakip Olarak Görüyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Elon Musk, Çin’i Geri Kazanmaya Çalışıyor

Elon Musk’ın Tesla’sı Çin’de birkaç ay geçirdi. Şimdi Çin’i geri kazanmak için fazla mesai yapıyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör