AKSUNGUR SİHA’nın Yeni Hedefi 55 Saat Havada Kalmak

İçerik: AKSUNGUR SİHA’nın Yeni Hedefi 55 Saat Havada Kalmak

blank
AKSUNGUR SİHA’nın Yeni Hedefi 55 Saat Havada Kalmak
  1. test uçuşunda 59 saat havada kalarak rekor kıran AKSUNGUR, 55 saat havada kalmayı hedefliyor.

ANKA’dan farklı olarak güdüm kontrol sistemi, yapısal, uçuş mekaniği, iniş takımı, motor ve yakıt sistemi gibi tüm uçak sistemleri gibi birçok özelliği yeniden tasarlanan AKSUNGUR, ilk kez tam mühimmat ile havada kalarak büyük heyecan yarattı. yaklaşık 28 saat kapasite. Başarısını 49 saatlik bir uçuşla taçlandıran insansız hava aracı, 20 bin fit yükseklikte bu uçuş sırasında ay ve yıldız şeklinde rotasını oluşturarak şanlı bayrağımızı gökyüzüne çekti.

49’uncu uçuşunda 59 saat havada kalarak havada pek çok gurur yaşayan insansız hava aracı, 300 saatlik uçuş saatini tamamladı. Modeli ilk kez Paris Airshow’da sergilenen ve gerçekliği IDEF’te sergilenen araç, ikinci etapta özel bir vücut bekliyor. TUSAŞ, AKSUNGUR’un bu daha gelişmiş versiyonunu bir an önce gökyüzüne taşımayı ve 55 saat havada kalmayı hedefliyor.

Türk Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, AKSUNGUR SİHA’dan yeni TEBER Lazer Güdüm Kiti mühimmatının ateşlendiğini TSK’ya duyurdu. Demir, sosyal medya hesabından Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “TEBER’in rehberlik kiti cephanesi ilk defa İHA’dan ateşlendi. ROKETSAN’ın ürettiği TEBER, Aksungur’dan başarıyla çekildi. “ifadelerine yer vermişti.

AKSUNGUR SİHA’dan yapılan atışta TEBER-82 mühimmatının harp başlığının olmadığı görüldü. TEBER-82 mühimmatının cep değeri 3 metreden azdır. Atışta cep değerleri ile paralel vuruş yapıldığı görülüyor.

TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilen Hassas Yönlendirme Kiti (HGK) ve Kanatlı Yönlendirme Kiti (UPS), Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından geliştirilen çift motorlu AKSUNGUR ve tek motorlu ANKA + İHA’lara entegrasyonuna da başlandı. AKSUNGUR İHA, 750 kg taşıma kapasitesine sahiptir. Yerli İHA’larımız, UPS ve HGK entegrasyonu sayesinde daha efektif vuruş kabiliyetine sahip olacak. AKSUNGUR’un envantere girmesiyle İHA’ların etkinliğinin daha da artması bekleniyor.

AKSUNGUR ERKEK sınıfı İHA Sistemi: her türlü hava koşulunda gece gündüz istihbarat, gözetleme, keşif ve saldırı görevlerini yerine getirebilen; EO / IR, SAR ve Sinyal İstihbaratı (SINGINT) yüklerini ve çeşitli havadan yere mühimmat sistemlerini taşıyabilen Orta İrtifa Uzun Süreli İnsansız Hava Aracı Sistemidir. AKSUNGUR, 170 fit yüksekliğe ulaşabilen ve en zorlu operasyonların tamamlanmasına izin veren iki çift turboşarjlı dizel PD-40.000 motor kullanacak.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: AKSUNGUR SİHA’nın Yeni Hedefi 55 Saat Havada Kalmak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Elon Musk, Çin’i Geri Kazanmaya Çalışıyor

Elon Musk’ın Tesla’sı Çin’de birkaç ay geçirdi. Şimdi Çin’i geri kazanmak için fazla mesai yapıyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör