Bilgisayar Korsanları Xbox Live’daki E-posta Hesaplarına Erişti

İçerik: Bilgisayar Korsanları Xbox Live’daki E-posta Hesaplarına Erişti

blank
Bilgisayar Korsanları Xbox Live’daki E-posta Hesaplarına Erişti

Xbox Live’daki ciddi bir kusur, bilgisayar korsanlarının herhangi bir Xbox oyuncu etiketini kaydetmek için kullanılan e-posta adresini kolayca bulmasına izin verdi.

Geçen hafta, isimsiz bir bilgisayar korsanı, herhangi birinin Xbox oyuncu etiketinin arkasındaki e-postayı bulabileceğini iddia ederek Motherboard’a ulaştı. Varsayılan olarak oyuncu etiketlerine bağlı e-posta adresleri özeldir. Anakart, bilgisayar korsanına test amacıyla birkaç dakika önce oluşturulmuş biri de dahil olmak üzere iki oyuncu etiketi sağlayarak güvenlik açığının varlığını doğruladı. Bilgisayar korsanı, iki hesabı kaydetmek için kullanılan e-posta adresini saniyeler içinde geri gönderdi.

İkinci bir anonim bilgisayar korsanı, hatanın oyuncuların Xbox çevrimiçi topluluğunu denetleyen şirketin ekibiyle iletişime geçebileceği Xbox Live uygulama portalında olduğunu söyledi.

Motherboard geçen hafta Microsoft ile iletişime geçtikten sonra, şirket hatayı düzeltti. Başlangıçta, Microsoft’un ürün ve yazılımlarındaki güvenlik açıklarından müşterilerin zarar görmesini engelleyen şirketin bir parçası olan Microsoft Güvenlik Yanıt Merkezi veya MSRC, hatayı ciddi bir güvenlik riski olarak değerlendirmedi.

MSRC, Pazartesi günü bir e-postada Motherboard’un hata raporuna yanıt vererek, “Bununla ilgili çok sayıda rapor aldık ve ilgili ekibi sorun hakkında bilgilendirdik ve gerektiğinde bunu çözmelerine izin vereceğiz” dedi. “Bir e-posta hassas bilgi olarak kabul edilebilir, ancak kartı veren kişiyi tanımlamak için başka hiçbir şey sağlamadığından, hizmet için MSRC çubuğunu karşılayan bir şey değildir. Bu nedenle, MSRC sorunu izlemiyor ve belirlemek için ürün grubuna bırakacak gerektiği gibi bir azaltma. “

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Bilgisayar Korsanları Xbox Live’daki E-posta Hesaplarına Erişti

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hayatta Kalma Oyunu Rust 21 Mayıs’ta PS4 ve Xbox One’da Olacak

Hayatta Kalma Oyunu Rust 21 Mayıs’ta PS4 ve Xbox One’da Olacak: Nihayet, çok oyunculu hayatta …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör