Google, Uyandırma Sözcüğü Olmadan Etkinleştirilen Cihazları Test Ediyor

İçerik: Google, Uyandırma Sözcüğü Olmadan Etkinleştirilen Cihazları Test Ediyor

Google’da dahili olarak test edilen yeni bir özellik, Nest Hub akıllı ekranlarına komutları seslendirmeden önce “Hey Google” deme ihtiyacını ortadan kaldırabilir, Android Central raporları. Bunun yerine, kod adı “Blue Steel” olan özellik, cihazın varlığınızı basitçe algılamasına ve önce uyandırma kelimesini duymaya gerek kalmadan proaktif olarak komutları dinlemesine izin verebilir.

İşlevsellik, Android Central’ın resmi duyurusundan önce Nest Hub’ın yeni karanlık modu gibi daha önce sızdırılan özelliklere dikkat çeken Jan Boromeusz tarafından YouTube’da yayınlanan bir videoda gösterildi. Videoda Boromeusz, “Hey Google” kelimesini bir kez bile söylemeden çeşitli bilgiler isterken görülüyor. Nest Hub Max akıllı ekranının, Google’da test edilmesi amacıyla sızdırılmış dahili ürün yazılımını çalıştırdığı ve şirketin bu işlevi herkese açık olarak yayınlama planının olup olmadığı açık değil.

Spekülasyon, Nest Hub Max’in bir kişinin varlığını algılamak ve dinlemeye başlamak için mevcut ultrason algılamasını kullanıyor olmasıdır. Şu anda akıllı ekran, gösterdiği bilgileri basitçe ayarlamak için bunu kullanıyor. Ancak gelecekte bu aynı teknoloji, yakında olduğunuzu bildiğinde sesli komutları dinlemesine izin verebilir. Ars Technica, kimin konuştuğuna dair daha iyi bir fikir edinmek için kamerasının Face Match özelliğini de kullanabileceğini tahmin ediyor. Boromeusz, akıllı ekranın ayarlar menüsünde Blue Steel’i açma ve kapatma seçeneğini gösterir.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google, Uyandırma Sözcüğü Olmadan Etkinleştirilen Cihazları Test Ediyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor: Samsung, DDR5 belleğin hız ve kapasite açısından potansiyelini …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör