Apple Watch, sahibinin hayatını kurtardı!

İçerik: Apple Watch, sahibinin hayatını kurtardı!

blank
Apple Watch, sahibinin hayatını kurtardı!

Giyilebilir teknoloji ürünlerinin en büyük nimeti olan akıllı saatler her geçen gün daha yaygın hale geliyor. Hem akıllı bileklikler hem de akıllı saatler giderek hayatımızın bir parçası oluyor. Apple Watch saatlerdeki kalp atış hızı özelliği, ABD’de bir kullanıcının hayatını kurtardı. Aslında bu özellik hemen hemen her akıllı saatte mevcuttur ancak Apple’ın geliştirdiği uyarı sistemi daha büyük fayda sağlamıştır.

ABD’de üniversiteden yeni mezun olan 25 yaşındaki Zachary Zies, ortaokuldan beri Friedreich hastalığıyla mücadele ediyor. Bu hastalık, kalp atış hızındaki ani artış nedeniyle vücudun birçok işlevini devre dışı bırakır. Ortaokuldan beri bu hastalıkla mücadele eden Zies, ani kalp atışı durumunda sağlık kuruluşuna başvurmak zorunda kalıyor. Hevesli bir Apple Watch kullanıcısı olan Zachary Zies, saatindeki bildirimlerin nabzının 210’a ulaştığını fark etti. Hemen ardından sağlık tesisine başvurdu ve Apple Watch erken teşhiste hayat kurtarıcı rol oynadı.

Tedavi gören Zachary Zies daha sonra şöyle dedi: “Apple Watch, bir şey olduğunda beni uyarıyor ve hastalığımla savaşmama yardımcı oluyor.” Geçen yıl benzer bir olay meydana geldi, yine aynı olayda Apple Watch kalp atış hızı uyarısı verdi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple Watch, sahibinin hayatını kurtardı!

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Elon Musk, Çin’i Geri Kazanmaya Çalışıyor

Elon Musk’ın Tesla’sı Çin’de birkaç ay geçirdi. Şimdi Çin’i geri kazanmak için fazla mesai yapıyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör