Samsung, Apple’ın Neredeyse İki Katı Telefon Sattı

İçerik: Samsung, Apple’ın Neredeyse İki Katı Telefon Sattı

blank
Samsung, Apple’ın Neredeyse İki Katı Telefon Sattı

Bir analist firmaya göre Apple, 2020’nin üçüncü çeyreğinde küresel akıllı telefon satışları için dördüncü sıraya düştü. Pazartesi günü yayınlanan bir raporda Gartner, dünya çapında çeyrek boyunca toplam akıllı telefon satışlarının 366 milyona ulaştığını bildirdi – geçen yıldan bu yana neredeyse% 6 düşüş, koronavirüs salgını sırasında daha az kişinin telefon satın alması.

Samsung üçüncü çeyrekte 80,8 milyon telefon satarak geçen yıldan bu yana% 2,2 arttı. Huawei% 20’den fazla düşüşle 51,8 milyon satarken, Çinli akıllı telefon satıcısı Xiaomi geçen yılın aynı çeyreğine göre% 35 daha fazla telefon sattı. Xiaomi’nin 44,4 milyon akıllı telefon satışı, Apple’ı üçüncü sıraya çıkardı.

Apple’ın satışları yıllık% 0,6 düşüşle üçüncü çeyrekte 40,6 milyon telefona düştü. En iyi beş akıllı telefon satıcısını tamamlayan, satılan 29,9 milyon telefonla Oppo oldu.

Gartner, pandeminin neden olduğu ekonomik belirsizlik devam ederken ve hatta bazı bölgelerde kötüleştikçe, insanların gereksiz eşyaları satın alma olasılıklarının azaldığını söyledi. Ancak Apple’ın satışlarındaki düşüş, 2020 iPhone’larının gecikmeli duyurulmasına atfedildi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Samsung, Apple’ın Neredeyse İki Katı Telefon Sattı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Elon Musk, Çin’i Geri Kazanmaya Çalışıyor

Elon Musk’ın Tesla’sı Çin’de birkaç ay geçirdi. Şimdi Çin’i geri kazanmak için fazla mesai yapıyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör