Zip Dosyası Nasıl Çıkarılır ?

İçerik: Zip Dosyası Nasıl Çıkarılır ?

blank

PC’ler ve dizüstü bilgisayarlar gibi bilgi işlem cihazları sadece işgücünün ayrılmaz bir parçası değil, aynı zamanda kişisel kullanımdır. Birkaç görevi tamamlamamıza yardımcı olmanın yanı sıra, bu makinelerde veri depolama olanağı da vardır. Dosyaları farklı biçimlerde kaydedebilir ve daha sonra size kolaylık sağlamak için kullanabiliriz. Bu tür verileri akranlarınızla aktarabileceğiniz veya paylaşabileceğiniz birkaç yol vardır.

Ancak, büyük boyutlu dosyaların paylaşılması, kullanıcılar arasındaki en büyük endişelerden biri olmuştur. Verileri diğer makinelere aktarabileceğiniz çeşitli yöntemler olsa da, Zip dosyalarını paylaşmak her zaman popüler veri aktarım modu olmuştur. Bu, özellikle birden fazla büyük dosyayı aktarmanız gerektiğinde gerçekleşir. Sıkıştırılmış bir klasörü nasıl açacağınızı ve dosyaları nasıl çıkaracağınızı biliyor musunuz? Bu yazıda, aynı adımlarla size rehberlik ediyoruz.

Sıkıştırılmış Bir Klasör Nasıl Açılır?

Sadece referans olması için, bu Zip dosyaları, tanımlanmalarını kolaylaştıran bir .zip uzantısına sahip olacaktır. WinRar, verileri kolaylıkla aktarabilmeniz için birkaç dosyadan oluşan bir klasörü sıkıştırmanıza yardımcı olan popüler bir yazılımdır. Ancak, bir klasörü açmak için özel bir araca ihtiyacınız yoktur. Aşağıdaki adımları takip ediniz.

Adım 1: Bilgisayarınızda veya PC’nizin deposunda açmak istediğiniz klasörü bulun.

Adım 2: Klasöre sağ tıklamanız ve ‘Tümünü Çıkar’ seçeneğini aramanız gerekir. Çıkarma işlemine başlamak için bu seçeneğe tıklayın.

Adım 3: Şimdi, ‘İleri’ seçeneğini seçmeniz gerekiyor.

Adım 4: Yukarıdaki adım tamamlandığında, bir ‘Gözat’ seçeneği göreceksiniz. Bu, tüm dosyaları çıkartmak istediğiniz hedef konumu seçmenize izin verecektir.

Adım 5: Şimdi yapmanız gereken tek şey ‘İleri’ ve ‘Bitir’ sekmelerine tıklamak ve dosyalar hedef klasöre çıkartılacaktır.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Zip Dosyası Nasıl Çıkarılır ?

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Elon Musk, Çin’i Geri Kazanmaya Çalışıyor

Elon Musk’ın Tesla’sı Çin’de birkaç ay geçirdi. Şimdi Çin’i geri kazanmak için fazla mesai yapıyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör