Moskova-St. Petersburg Yüksek Hızlı Tren ile 2 Saatte Aşılacak

İçerik: Moskova-St. Petersburg Yüksek Hızlı Tren ile 2 Saatte Aşılacak

blank
Moskova-St. Petersburg Yüksek Hızlı Tren ile 2 Saatte Aşılacak

Moskova’nın MCD-3 hattındaki banliyö tren istasyonlarından biri olan Hovrino’nun Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin ile birlikte açılışını yapan Rus Demiryolları Genel Müdürü Oleg Belozerov, “Moskova-St. “St. Petersburg yüksek hızlı demiryolu projesinin uygulanmasıyla seyahat süresi mevcut 2019 saatinin yarısına düşecek.”

Moskova-St. Petersburg hızlı tren projesinin maliyeti 1,7 trilyon ruble olarak hesaplanıyor. 2022’de başlayıp 2026’da bitmesi planlanan proje, yaklaşık 3,5-4 saatte aynı mesafeyi kateden mevcut yüksek hızlı tren Sapsan’ı geride bırakacak.

Uzmanlar, iki şehir arasındaki 650 kilometrelik mesafeyi, hızları 200 ile 400 km arasında değişen yüksek teknolojili trenlerle iki saate indirmenin mümkün olduğunu, yerli olmasa da yabancı teknoloji olduğunu belirtiyor. Aynı uzmanlar, “Mevcut demiryolunda Sapsan gidiyor, yük treni gidiyor. İki saat içinde seyahat edebilmek için, yeni trene yeni bir teknoloji koymak gerekiyor. “Projenin zorlukları büyük ama 2 saat 20 dakikaya düşürmek mümkün.”

Bu proje olursa Moskova ve St.Petersburg’a katılmak mümkün olacak St. Petersburg arasındaki uçuşların çekiciliğini yitireceği belirtiliyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Moskova-St. Petersburg Yüksek Hızlı Tren ile 2 Saatte Aşılacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Ford ve HP, F-250 Parçaları Üretmek İçin İş Birliği Yapacak

Ford ve HP, F-250 Parçaları Üretmek İçin İş Birliği Yapacak: Sürdürülebilirlik açısından bakıldığında, 3D baskının …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör