Nintendo Hacker’ı Ryan Hernandez, Üç Yıl Hapis Cezasına Çarptırıldı

İçerik: Nintendo Hacker’ı Ryan Hernandez, Üç Yıl Hapis Cezasına Çarptırıldı

blank
Hernandez, piyasaya sürülmeden önce Switch hakkındaki bilgileri sızdırdı

Serbest bırakılmadan önce Nintendo Switch hakkında bilgi çalmaktan suçlu bulunan hacker Ryan Hernandez, üç yıl hapis cezasına çarptırıldı. Ceza, ilk olarak Ocak 2020’de önerilen bir savunma anlaşmasını takip ediyor. Hapis süresine ek olarak, Hernandez’in çalınan bilgiler için Nintendo’ya 259,323 $ ödemesi de gerekecek.

Hernandez, 2016 yılında bir Nintendo çalışanının gizli bilgilerini başarılı bir şekilde ele geçirdikten sonra FBI tarafından ilk kez araştırıldı. FBI, Hernandez’in 2017’de tüm yasa dışı faaliyetleri durdurmasını istedi. Ancak, Hernandez, sonraki yıllarda gizli bilgileri araştırmaya devam etti ve FBI araştırmasını yeniledi.

FBI tarafından Temmuz 2019’da Hernandez’in sabit diskleri üzerinde yapılan bir arama, bir dizi çocuk pornografisi ve çocuk istismarı videolarını ortaya çıkardı. Hernandez nihayetinde grafik görüntülere sahip olmaktan suçlu bulundu ve sonuç olarak artık kayıtlı bir cinsel suçlu. Davayı denetleyen yargıç, Hernandez’in “bilişsel güçlükleri olan mahkumlar için bir Cezaevleri Bürosu” na yerleştirilmesini ve ardından yedi yıllık denetimli tahliye almasını tavsiye etti.

Hernandez’in hacklemesi, Nintendo’nun son birkaç yıldır maruz kaldığı birkaç işlemden yalnızca biri. 2018’de bir güvenlik araştırmacısı tarafından binlerce kullanıcı adı ve şifreyi sızdıran bir ihlal vardı, ancak en dikkat çekici olanı kaynak kodu ve geliştirme varlıklarının “Gigaleak” ı. Bu sızıntının tam kaynağı bilinmese de, içeriği, kullanılmayan bir Animal Crossing köylüsü ve Pokemon Diamond’ın erken prototipleri de dahil olmak üzere yayınlanmamış Nintendo tasarımlarının bir hazinesiydi. Ancak bu ilgi çekici bakışların bir bedeli vardı: Nintendo çalışanlarından kişisel bilgilerin açıklanması, bu sızıntıyı arşivciler ve tarihçiler için etik bir ikilem haline getirdi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Nintendo Hacker’ı Ryan Hernandez, Üç Yıl Hapis Cezasına Çarptırıldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Elon Musk, Çin’i Geri Kazanmaya Çalışıyor

Elon Musk’ın Tesla’sı Çin’de birkaç ay geçirdi. Şimdi Çin’i geri kazanmak için fazla mesai yapıyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör