Qualcomm’un Snapdragon 888 İşlemcisi, Android Amiral Gemilerine Güç Verecek

İçerik: Qualcomm’un Snapdragon 888 İşlemcisi, Android Amiral Gemilerine Güç Verecek

blank
Snapdragon 888, şirketin birinci sınıf 8 serisi yonga setleri için bir ilk olarak, 5G için büyük bir iyileştirme yapıyor

Qualcomm, Snapdragon 888’i Snapdragon Teknoloji Zirvesi’nde resmi olarak duyurdu ve yeni nesil amiral gemisi akıllı telefon işlemcisine ilk bakışını sundu. 888, Samsung, OnePlus, LG, Sony ve daha fazlası gibi şirketlerin 2021 Android amiral gemilerinin bir sonraki dalgasına güç verecek.

Snapdragon 888, şirketin birinci sınıf 8 serisi yonga setleri için bir ilk olarak, 5G için büyük bir iyileştirme yapıyor: geçen yılki Snapdragon 865’in aksine, nihayet tam entegre bir 5G modem sunacak. modern bir akıllı telefonun sıkışık iç kısmında ayrı bir modem çipi içerir).

Snapdragon 888, bu yılın başlarında duyurulan Qualcomm’un X60 modemine sahip olacak ve bu mod, daha iyi güç verimliliği ve spektrumun mmWave ve 6GHz altı bantlarında 5G taşıyıcı birleştirme için iyileştirmeler için 5nm işlemine atlayacak. Yeni 5nm mimarisi ve entegre bir modemden elde edilen güç verimliliği kazanımları arasında, yeni çip 5G söz konusu olduğunda bazı önemli pil iyileştirmeleri sunacak gibi görünüyor.

Qualcomm, 5G iyileştirmelerine ek olarak, Snapdragon 888’e gelen, şirketin altıncı nesil AI Motoru (“yeniden tasarlanmış” Qualcomm Hexagon işlemci üzerinde çalışan) dahil olmak üzere, performans ve güç verimliliğinde büyük bir sıçrama vaat eden diğer birçok gelişmeyi de tanıttı. AI görevleri. Snapdragon 888 aynı zamanda “Qualcomm Adreno GPU performansında en önemli yükseltme” özelliğine sahip olacak, ancak ne tür iyileştirmelerin geleceğine dair ayrıntılar henüz açıklanmadı

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Qualcomm’un Snapdragon 888 İşlemcisi, Android Amiral Gemilerine Güç Verecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Elon Musk, Çin’i Geri Kazanmaya Çalışıyor

Elon Musk’ın Tesla’sı Çin’de birkaç ay geçirdi. Şimdi Çin’i geri kazanmak için fazla mesai yapıyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör