Zoom, Gelirini Yılda Dört Katına Çıkardı

İçerik: Zoom, Gelirini Yılda Dört Katına Çıkardı

blank

Zoom oldukça iyi gidiyor. Şirket, üçüncü çeyreğinde 777,2 milyon dolar gelir bildirdi, geçen yılın aynı çeyreğine göre gelirinin 4 katının çok üzerinde. Bu, Zoom’un gelirinin dört katına çıktığı art arda iki çeyrek oldu. Zoom, dördüncü çeyrekte gelirini bir kez daha dört katına çıkarmayı bekliyor.

Muazzam başarı sürpriz olmamalı. Zoom, salgının başlangıcında en çok tercih edilen video konferans uygulaması haline geldi ve Google Meet, Slack ve Microsoft Teams gibi diğer hizmetler giderek daha fazla dikkat çekmek için mücadele ederken bile bu noktada kalmayı başardı.

Zoom toplamda kaç kullanıcısı olduğunu belirtmiyor, ancak ödeme yapan müşterilerle ilgili ölçümleri büyümeye devam ediyor. Şirketin şu anda 10’dan fazla çalışanı olan 433.700 abonesi var, geçen çeyrekte 370.200’den fazla ve önceki yıla göre 100.000 dolardan fazla gelir sağlayan müşteri sayısını 1.000’den yaklaşık 1.300’e çıkardı.

Zoom önümüzdeki çeyrekte büyük rakamlar bildirmeye devam etmeyi beklerken, muazzam ve hızlı büyüme döneminin bittiğine dair işaretler var. Şirket, yıl sonundan önce normalden daha yüksek müşteri kayıpları konusunda bir kez daha uyarıda bulunuyor ve gelir artışı – oldukça yüksek olmasına rağmen – düzleşmiş görünüyor. Bununla birlikte, Zoom, müşterilerinin video konferansa olan güvenini azaltabilecek yüz yüze işlere geri dönüşle uğraşmak zorunda kalacağı zaman, daha büyük bir test yolda olacaktır.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Zoom, Gelirini Yılda Dört Katına Çıkardı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör