Android Auto, Avrupa, Afrika ve Asya’da birçok ülkeye yayılıyor

İçerik: Android Auto, Avrupa, Afrika ve Asya’da birçok ülkeye yayılıyor

Şirket, Google destekli otomobiller için yazılım sistemi olan Android Auto’nun dünya çapında düzinelerce yeni pazara yayıldığını duyurdu. Önümüzdeki aylarda Android Auto, Doğu Avrupa’nın çoğu, Güneydoğu Asya ve Afrika’daki bir avuç ülke dahil olmak üzere 36 yeni ülkede daha kullanıma sunulacak.

Yakında Android Auto’yu alacak olan ülkelerin listesi:

Avrupa: Arnavutluk, İsveç, Danimarka, Norveç, Hollanda, Belçika, Polonya, Portekiz, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Finlandiya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, Letonya, Lüksemburg, Litvanya, Makedonya, Malta, Moldova, Romanya, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Arnavutluk, Ermenistan, Beyaz Rusya, Bosna Hersek ve Ukrayna
Asya: Türkiye, Tayland, Endonezya
Afrika: Angola, Botsvana
Google, müşterilerin Android Auto’ya erişebildiği dünyadaki ülke sayısını etkin bir şekilde ikiye katlıyor. Bu, şirketin araç arayüzünün geleceği konusunda iyimser hissettiğinin bir işaretidir. Google, kısa süre önce, işletim sisteminin en son sürümü olan Android 11’in, bağlanan araç 5 GHz Wi-Fi’yi destekleyen bir ana ünite içerdiği sürece, herhangi bir akıllı telefon sahibinin Android Auto’ya kablosuz olarak bağlanmasına izin vereceğini duyurdu.

Google ayrıca yerel olarak yüklenmiş Android Auto ile daha fazla araba üretmek için otomobil üreticileriyle birlikte çalışıyor. Google, bu sistemleri piyasaya sürmeye başlamak için Volvo ve Audi ile anlaşmalar yaptı ve geçen yıl, nasıl görüneceklerine dair birkaç örnek gördük.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Android Auto, Avrupa, Afrika ve Asya’da birçok ülkeye yayılıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Ford ve HP, F-250 Parçaları Üretmek İçin İş Birliği Yapacak

Ford ve HP, F-250 Parçaları Üretmek İçin İş Birliği Yapacak: Sürdürülebilirlik açısından bakıldığında, 3D baskının …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör