Bu kış beş yeni Android özelliği geliyor

İçerik: Bu kış beş yeni Android özelliği geliyor

Google, önümüzdeki haftalarda Haritalar navigasyonunu, Gboard emoji karışımlarını, Ses Erişimini, Google Play sesli kitaplarını ve Yakında Paylaşım dosya paylaşımını geliştiren beş yeni Android özelliğini kullanıma sunuyor. Google ayrıca Android Auto’yu 36 ülkede daha kullanılabilir hale getiriyor.

Başlangıç ​​olarak, Google Haritalar’a, adresi girmeden sık kullandığınız yerlere hızlı bir şekilde gitmenizi sağlayan yeni bir Git sekmesi sunuyor. Örneğin, arabayla gidilecek yerleri okula veya işe sabitlediğinizde Git sekmesi yol tariflerini, canlı trafiği ve aksaklıkları ve tahmini varış zamanını gösterecektir. Ayrıca, kalkış ve varış saatlerini ve gecikmeleri doğrudan sekmeden görmek için favori toplu taşıma rotanızı da sabitleyebilirsiniz. Google, hangisinin oraya daha hızlı ulaşacağını görmek için aynı hedefe hem sürüş hem de toplu taşıma seçeneklerini sabitlemenizi önerir. Şirkete göre, Git sekmesi “önümüzdeki haftalarda” Android ve iOS cihazlarda kullanıma sunulmaya başlayacak.

Yeni Git sekmesinde sabitlenmiş hedeflere hızla erişin.
Sırada Google, Gboard’da bulunan bu özel emoji çıkartma karışımlarını birkaç yüz benzersiz kombinasyondan 14.000’den fazla kombinasyona genişletiyor. Sözde Emoji Mutfağı artık önerilen kombinasyonları görmek için iki emojiye dokunmanıza veya “daha yoğun” varyasyonları görmek için tek bir emojiyi ikiye katlamanıza izin veriyor. Zaten Gboard beta sürümünde mevcut olan Google, yeni Emoji Kitchen’ın “önümüzdeki haftalarda” Android 6.0 ve sonraki sürümlerde kullanıma sunulacağını söylüyor.

Emoji Kitchen ile mashup’lar yapın.
Google, Play Store’da daha fazla sesli kitapla sonuçlanabilecek bir değişiklik de yapıyor. Google, ABD ve İngiltere’deki yayıncılara, şu anda bunlardan yoksun kitapların sesli sürümlerini oluşturmak için kullanılabilecek yeni bir otomatik oluşturulmuş anlatıcı aracı sağladığını söylüyor. Araç şu anda beta aşamasındadır ve 2021’in başlarında tüm yayıncıların kullanımına sunulacaktır.

Yayıncılar için yeni otomatik anlatıcı aracıyla oluşturulmuş bir sesli kitap.
Sırada Google, Android 11’de zaten mevcut olan gelişmiş Sesli Erişim navigasyonunu, küresel olarak Android 6.0 ve sonraki sürümleri çalıştıran tüm cihazlara getiriyor. Makine öğreniminin yardımıyla, Sesli Erişim, düğmeler ve etiketler gibi kullanıcı arabirimi öğelerinin sesle daha kolay değiştirilmesine olanak tanır.

Sesli Erişim kullanarak Haritalar’da gezinme.
Yakında Paylaşım işlevi de yakında Play Store uygulamalarının yakındaki Android kullanıcılarıyla doğrudan paylaşılmasını destekleyecektir. Uygulamalar, iki telefonunuzun en hızlı kabul ettiği yöntemle gönderilir: Bluetooth, Bluetooth Düşük Enerji, WebRTC veya eşler arası Wi-Fi. Google Play’den bir uygulamayı paylaşmak için, “Uygulamaları ve Oyunları Yönet” bölümünde “Uygulamaları Paylaş” menüsüne gitmeniz ve paylaşılacak uygulamayı seçmeniz gerekir. Arkadaşınız daha sonra gelen uygulamayı kabul etmelidir. Bu özel güncelleme “önümüzdeki haftalarda” yayınlanmaya başlayacak.

Son olarak Google, Android Auto desteğini “önümüzdeki birkaç ay içinde” 36 ülkeye daha genişleteceğini ve Google’ın uygulamalarını ve hizmetlerini Android 10 veya üzeri çalıştıran herkes için uyumlu araçların kontrol paneline getireceğini söylüyor (Android 9 kullanıcıları uygulamayı indirebilir).

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Bu kış beş yeni Android özelliği geliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Apple, Ekstrem Sporlar İçin Sağlam Bir Saat Piyasaya Sürebilir

Apple, Ekstrem Sporlar İçin Sağlam Bir Saat Piyasaya Sürebilir: Çizilmeye ve 50 metreye kadar suya …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör