Dronelar Tarafından Yapılan Farne Adası Fok Yavrusu Sayımı

İçerik: Dronelar Tarafından Yapılan Farne Adası Fok Yavrusu Sayımı

İngiltere’nin en büyük kolonilerinden birinde yıllık fok sayımı, koronavirüs salgını nedeniyle insansız hava araçlarıyla gerçekleştirilmek zorunda kaldı.Vakıf bunun yerine adaları drone ile filme aldı ve çevreciler gri fok yavrularını uzaktan sayacaklar.Drone pilotu Ritchie Southerton, ilk görüntülerin “fok yavruları için harika bir yıl” olacağını söyledi.

Daha önce sayıma yardım etmiş olmasına rağmen, bu, nüfus araştırması ilk kez yalnızca hava yoluyla yapılıyor. Yavrular genellikle koloni boyunca dikkatlice yürüyen ve her birini zararsız bir bitkisel boyayla işaretleyen korucular tarafından tek tek sayılır. kaydedildi.

Ancak pandemi, adalarda daha az korucunun güvenli bir şekilde bir arada kalabileceği ve bazılarının dışarı çıkması anlamına geliyordu. Drone görüntülerinde yakalanan koruma uzmanları tarafından uzaktan sayılacak
Korucu Harriet Reid, drone görüntüleri ve görüntülerinin “adaların mükemmel bir görüntüsünü” verdiğini söyledi.

“Net görüntülerden, her adadaki toplam fok yavrusu sayısını sayabiliriz,” dedi. Son yıllarda sayılar artıyor ve erken bir sayı, geçen yıl 2.800’den bu sezon rekor 3.000 yavru doğabileceğini gösteriyor.

Atlantik grisi, en nadir fok türlerinden biridir ve koruma altındadır. 300.000 kişinin dünya çapındaki yaklaşık% 40’ı İngiliz ve İrlanda sularında yaşar.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Dronelar Tarafından Yapılan Farne Adası Fok Yavrusu Sayımı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

LiveLeak’in Kanlı Terörü 15 yıl Sonra Sona Erdi

LiveLeak’in Kanlı Terörü 15 yıl Sonra Sona Erdi. Bir zamanlar korkunç derecede şiddet içeren videoların …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör