Dua Lipa ve Diğer Sanatçıların Spotify’ı Hacklendi

İçerik: Dua Lipa ve Diğer Sanatçıların Spotify’ı Hacklendi

Dünyanın en popüler şarkıcılarından bazılarının Spotify sayfaları, Donald Trump ve Taylor Swift hakkında mesajlar yayınlayan bir bilgisayar korsanı tarafından tahrif edildi.

Çarşamba günü, aralarında Lana Del Rey ve Dua Lipa’nın da bulunduğu sanatçıların biyografilerini saldırgana bıraktı. Hacker kendisine Daniel adını verdi ve ünlülerin fotoğraflarını kendisinden biriyle değiştirdi.

Eylem, platformun güvenlik çabaları için bir utanç kaynağı olacak. Bu, türünün en popüler uygulaması. Saldırgan, insanlardan onu Snapchat’e eklemelerini istedi ve “Trump 2020” kelimesini ekledi.

“En iyisi kraliçem Taylor Swift’e sesleniyor,” diye ekledi. Twitter’da, kullanıcılar değiştirilen sayfaların resimlerini yayınladılar ve bu da Future ve Pop Smoke gibi sanatçıları da etkiledi.

Ekran görüntüsü, tahrif edilmiş sanatçı biyografisinin bulunduğu Dua Lipa’nın Spotify sayfasını gösteriyor
Spotify biyografilerine Snapchat davetleri içeren yeni fotoğraflar eklendi
Spotify değişiklikleri hızla tersine çevirdi ve sanatçıların sayfaları normale dönmüş gibi görünüyor.

Dünyanın en büyük müzisyenlerinden bazılarının düzenlemelerinin nasıl yapıldığı net değil. Spotify, müzik yayıncıları ve bağımsız sanatçılar için Spotify for Artists adında grup sayfalarını ve biyografileri yöneten özel bir ürün sunuyor.

“Sanatçılar için Spotify’a erişim sağla” sayfası, sanatçıların, menajerlerin veya plak şirketi ekip üyelerinin erişim için başvurması için seçeneklerle gösterilir Araç, Spotify kullanıcılarının bir grup sayfası “talep etmesine” veya onu yönetmek için sanatçının ekibine katılmasına olanak tanır. Ancak önceden hak talebinde bulunulmuş bir sayfa tekrar talep edilemez.

Ekip üyeleri – doğru oturum açma bilgilerine sahip bir kayıt şirketindeki personel gibi – veya bir doğrulama süreci aracılığıyla katılabilir. Spotify, saldırı veya saldırı hakkında kamuya açık bir şey söylemedi, ancak yorum için iletişime geçildi.

Sorun, yılın en çok dinlenen parçalarını yeni duyuran ve kullanıcılar en çok çaldıkları parçaların yıllık “Sarılmış” çalma listelerini keşfettiklerinde, Spotify için yoğun bir zamanda ortaya çıkıyor. – Don’t Start Now ile tüm dünyada en çok dinlenen beşinci şarkısında yer aldı.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Dua Lipa ve Diğer Sanatçıların Spotify’ı Hacklendi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Elon Musk, Çin’i Geri Kazanmaya Çalışıyor

Elon Musk’ın Tesla’sı Çin’de birkaç ay geçirdi. Şimdi Çin’i geri kazanmak için fazla mesai yapıyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör