Uber’in Uçan Taksi İşini Gizli Startup Joby Aviation’a Satacağı Bildirildi

İçerik: Uber’in Uçan Taksi İşini Gizli Startup Joby Aviation’a Satacağı Bildirildi

blank
Uber’in Uçan Taksi İşini Gizli Startup Joby Aviation’a Satacağı Bildirildi

Uber’in bir uçan taksi hizmeti başlatma konusundaki hırslı ve hayalperest çabası iniş yapmak için geliyor. Axios’a göre, araç çağırma şirketi Uber Elevate bölümünü gizli bir girişim olan Joby Aviation’a satmayı kabul etti.

Haber, Uber CEO’su Dara Khosrowshahi’nin şirketini kârlılığa yaklaştırmaya çalıştığı sırada geliyor; bu, işletmenin para kaybeden kısımlarının satışını da içeriyor. Şirketin ayrıca otonom araç bölümünün satışını araştırdığı söyleniyor. Bir Uber sözcüsü yorum yapmayı reddetti.

Uber, ilk olarak 2016’da yayınlanan bir beyaz bültende elektrikli uçan taksi ağı başlatmakla ilgilendiğini duyurdu. Uber’in hesaplamalarına göre, San Francisco’dan San Jose’ye iki saatlik 12 dakikalık bir çalışma, arabayla uçarak 15 dakika kadar hızlı olacaktı. São Paulo tıkanıklığından geçen iki saatlik, 10 dakikalık bir savaş, 18 dakikalık bir zevk yolculuğuna dönüştürülecek.

Uber, geçen yıl Manhattan’dan John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı’na helikopter gezileri sunmaya başladı. Geziler, bir araba yolculuğu yerine bir uçuşu çağırmak için Uber uygulamasını kullanma deneyiminin nasıl olacağına dair bir tat sunmayı amaçlıyordu ve şirket bunu kesinlikle hava taksi planları için veri toplamak için bir fırsat olarak gördü.

Bu planlar başından beri iddialı ve belki de mahkumdu. Halen geliştirilme aşamasında olan ve henüz ticari bir hizmetin parçası olarak test edilmesi gereken bir teknolojiye – elektrikle çalışan havacılığa – dayanıyordu. Ve uygulaması maliyetli olacaktı, geniş bir çatı katı veya yer seviyesi “skyports” ağının inşasını ve bir dizi federal, eyalet ve yerel kurumdan yasal onay gerektirecekti.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Uber’in Uçan Taksi İşini Gizli Startup Joby Aviation’a Satacağı Bildirildi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Ford ve HP, F-250 Parçaları Üretmek İçin İş Birliği Yapacak

Ford ve HP, F-250 Parçaları Üretmek İçin İş Birliği Yapacak: Sürdürülebilirlik açısından bakıldığında, 3D baskının …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör