YouTube, Premier Özelliğini Fragmanlar ve Canlı Yönlendirmelerle Genişletiyor

İçerik: YouTube, Premier Özelliğini Fragmanlar ve Canlı Yönlendirmelerle Genişletiyor

blank
Premier’ler, canlı sohbet gibi YouTube canlı yayınlarının bazı avantajlarını, önceden kaydedilmiş ve düzenlenmiş bir videonun kontrolüyle sunmak üzere tasarlandı

YouTube, fragmanlar için destek, canlı ön gösterilerden yönlendirmeler ve özelleştirilmiş geri sayım zamanlayıcıları için destek ekleyerek, önceden kaydedilmiş videoları canlı yayınlamak için kullanılan Premier özelliğini geliştiriyor. Şirket, özelliğin günlük kullanımında 8 milyondan fazla kanaldan yüzde 85 artış olduğunu ve bu eklemelerin Premier’leri daha fazla senaryoda yararlı hale getirebileceğini söylüyor.

Premier’ler, canlı sohbet gibi YouTube canlı yayınlarının bazı avantajlarını, önceden kaydedilmiş ve düzenlenmiş bir videonun kontrolüyle sunmak üzere tasarlandı. İçerik oluşturucular, genellikle yeni videolar yayınlanırken abonelerini izlemek ve onlara yanıt vermek için kullanır. Ancak pandemi film festivallerini ve kongreleri çevrimiçi olarak zorlarken, Premier’lerin kullanım alanları büyüdü. Bu yeni değişiklikler, çevrimiçi etkinlikler geleneksel canlı etkinliklerin bazı yapı ve pazarlamalarına hizmet ederek norm haline geldikçe bu ivmeyi geliştirmeye çalışıyor.

Son yeni ekleme, bir Geri Sayım Teması ile prömiyerden önce çalan geri sayım sayacını özelleştirme yeteneğidir. YouTube, içerik oluşturucuların çeşitli “temalar, titreşimler ve ruh halleri” arasından seçim yapabileceğini, böylece zamanlayıcının YouTube’un varsayılan stilinden ziyade videonun içeriğiyle daha iyi eşleşeceğini söylüyor.

YouTube, Canlı Yönlendirme ve Fragmanların uygun içerik oluşturuculara bugün sunulmaya başlayacağını ve Geri Sayım Temalarının önümüzdeki aylarda kullanıma sunulacağını söylüyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: YouTube, Premier Özelliğini Fragmanlar ve Canlı Yönlendirmelerle Genişletiyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör