299 Dolarlık Bir Aksesuarla Apple Watch’unuza Kamera Ekleyebilirsiniz

İçerik: 299 Dolarlık Bir Aksesuarla Apple Watch’unuza Kamera Ekleyebilirsiniz

blank
Kameralar 1 metreye kadar 30 dakikaya kadar suya dayanıklı

Samsung’un 2013’teki orijinal Galaxy Gear’ı gibi diğer akıllı saatlerin aksine, Apple Watch’un bandında hiçbir zaman kamerası yoktu. Çoğu şirket o zamandan beri akıllı saatleri için kamera fikrinden vazgeçmiş olsa da, yeni bir aksesuar, hayatlarında daha fazla kamera özlemi çeken bir Apple giyilebilir cihaza sahip olanlar için boşluğu dolduracak gibi görünüyor.

Aynı adı taşıyan California merkezli bir şirketten Wristcam olarak adlandırılan yeni 299 dolarlık aksesuar, Apple Watch için, birlikte verilen bir modüler aksesuar aracılığıyla iki kamera ekleyen bir banttır. İlk lens 8 megapiksel “dünyaya bakan” bir nişancı iken, saat yüzünün üstünde 2 megapiksel kendi kendine bakan bir kamera var. Her ikisi de fotoğraf ve video çekebilir.

Cihaz, 2.000 fotoğraf veya bir saatlik video için 8 GB yerel depolama alanı paketleyerek 1080p HD çözünürlüğe kadar çekilebilir. Çektiğiniz şey daha sonra Wi-Fi üzerinden iPhone’unuzun Fotoğraflar uygulamasına aktarılabilir (cihaz, Apple Watch’a bağlanmak için Bluetooth kullanır). Canlı yayın, Wristcam web sitesinde bir seçenek olarak lanse ediliyor, ancak Apple, Apple Watch’tan görüntülü FaceTime aramalarına izin vermediğinden, bu özellikle hangi uygulamaların veya hizmetlerin çalışacağı belli değil.

Kameralar 1 metreye kadar 30 dakikaya kadar suya dayanıklıdır ve “manyetik” bir USB kablosuyla şarj edilir. Wristcam, “cihazı tam olarak şarj etmenin üç saat süreceğini, bu da şarj başına yüzlerce fotoğraf veya yaklaşık 30 dakika video çekmenizi sağlayacak” diyor.

blank
Apple, Apple Watch’tan görüntülü FaceTime aramalarına izin vermediğinden, bu özellikle hangi uygulamaların veya hizmetlerin çalışacağı belli değil.
0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: 299 Dolarlık Bir Aksesuarla Apple Watch’unuza Kamera Ekleyebilirsiniz

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor: Samsung, DDR5 belleğin hız ve kapasite açısından potansiyelini …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör