iCloud Artık Uygulama İçi Satın Alımları, Abonelikleri Paylaşmasına İzin Veriyor

İçerik: iCloud Artık Uygulama İçi Satın Alımları, Abonelikleri Paylaşmasına İzin Veriyor

blank

Apple kullanıcıları artık uygulama içi satın aldıklarını ve aboneliklerini iCloud Aile Paylaşımı aracılığıyla aile üyeleriyle paylaşabilir. Cupertino şirketi, özelliğin yakında Haziran ayının başlarında WWDC 2020 etkinliğinde tanıtılacağını duyurdu. Şimdi, Apple nihayet Aile Paylaşımı özelliğini kullanıcılarına sunmuş gibi görünüyor. Ancak bu seçenek yalnızca iOS 14 ve macOS Big Sur çalıştıran geliştiriciler ve kullanıcılar için mevcuttur. Tüm uygulamaların yeni paylaşım özelliğini sunmayacağına dikkat edilmelidir.

Apple kullanıcıları, iCloud Aile Paylaşımı aracılığıyla abonelikleri ve uygulama içi satın alımları paylaşabilir. Bu özelliği etkinleştirmek için Aile Paylaşımı özelliğini açmanız gerekir. Bunu yapmak için Ayarlar> Apple Kimliği> Aile Paylaşımı’na gidin. Aile Paylaşımı sekmesinin altında, aile üyelerinizi geçerli Apple Kimlikleri ile ekleyebilirsiniz. Ayrıca paylaşabileceğiniz Apple Aboneliklerini de görüntüleyebilirsiniz. Bunlara Apple Arcade, Apple Music, Apple News + ve Apple TV + abonelikleri dahildir. Bu uygulamalardan herhangi birine abone olduğunuzda, ailenizdeki herkes kendi cihazlarında ve hesaplarında otomatik olarak aynı uygulamaya erişecektir.

Aile üyelerinizi gerektiği gibi ekledikten sonra, Apple Kimliği menüsündeki Abonelikler sekmesine gidin. Orada, Yeni Abonelikleri Paylaş seçeneğine geçiş yapabilirsiniz. Bunu yaptığınızda, uygun abonelikler eklediğiniz aile üyelerinizle otomatik olarak paylaşılacaktır.

Bu özellik yalnızca iOS 14 ve macOS Big Sur için mevcut.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: iCloud Artık Uygulama İçi Satın Alımları, Abonelikleri Paylaşmasına İzin Veriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek: Motorola, Avrupa ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör