iPhone 12 Serisi Kullanıcıları Beklemedeyken Bile Önemli Pil Tükenmesi Bildiriyor

İçerik: iPhone 12 Serisi Kullanıcıları Beklemedeyken Bile Önemli Pil Tükenmesi Bildiriyor

blank
iPhone 12 Serisi Kullanıcıları Beklemedeyken Bile Önemli Pil Tükenmesi Bildiriyor

iPhone 12 şikayetleri, pilin bitmesi sorunu artık kullanıcılar tarafından bildirildiği için artmaya devam ediyor. Bir iPhone 12 Pro kullanıcısı, önceki iPhone 11 Pro’dan çok daha hızlı olduğunu iddia ettiği yüzde 4 oranında arka planda neredeyse hiç aktivite olmadan boştayken biriminin pil gücünü tükettiğinden şikayet etmek için Apple forumlarına gitti. Diğerleri, iPhone bekleme modundayken bile aynı pil tükenmesi sorununu yaşadıklarını söyledi. Bu, neredeyse tüm iPhone 12 serisi modellerinde bildirilen sinyal düşüşü sorunlarından sonra gelir.

Apple forumları, iPhone 12 serisiyle ilgili şikayetlerle doludur ve kullanıcılar artık yeni telefonlarında pilin bitmesinden şikayet etmektedir. Beklemedeyken, neredeyse hiç arka plan aktivitesi olmadan ve 5G de kapalıyken, yeni iPhone 12 ünitelerinin pil tüketmeye devam ettiği bildirildi. Bazı kullanıcılar yüzde 10’a varan bir pil tükenmesi yaşadığını iddia ederken, bazıları boş modda bir gecede pil gücünün yüzde 30’unu kaybettiğini iddia ediyor.

İlk şikayetlerden biri, Ekim ayında Apple forumlarında Master26A adıyla giden bir kullanıcıydı. “İPhone 12 Pro’nun boşta kaldığında neredeyse hiç arka plan aktivitesi olmadan boşaldığını fark ediyorum, bu oran önceki iPhone 11 Pro’mdan çok daha hızlı olan yüzde 4’lük bir oranda. İlk içgüdü, 5G bir şey olup olmadığını görmek için Mobil veriyi devre dışı bırakmaktı, ancak aslında bunu yapmaktan gerçek bir fark görmüyorum (bu, aldığımdan beri Wifi’da yüzde 98 olduğum için mantıklı geliyor) ”.

blank

Başka bir kullanıcı, gece 10 saat içinde pil gücünü yaklaşık yüzde 30 kaybettiğinden şikayet etti. Aynı zamanda iPhone 11’inin yüzde 5 civarında kaybettiğini iddia etti. Etkilenen müşterilerden biri, sorunla ilgili olarak Apple desteğiyle de iletişime geçti ve forumdaki görüşmeyi detaylandırdı. “Bugün Apple desteğiyle konuştum ve her şeyin yolunda gittiğini söyleyen tanılama çalıştırdılar. Bunun ne anlama geldiğini hayal ediyorum, pilin bitmesine neden olan bir yazılım sorunu var – umarım yakında çözerler, ”diye yazdı.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: iPhone 12 Serisi Kullanıcıları Beklemedeyken Bile Önemli Pil Tükenmesi Bildiriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek: Motorola, Avrupa ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör