2021 Toyota GR Yaris: Boyut Olarak Küçük, Eğlence Açısından Büyük

İçerik: 2021 Toyota GR Yaris: Boyut Olarak Küçük, Eğlence Açısından Büyük

blank
2021 Toyota GR Yaris: Boyut Olarak Küçük, Eğlence Açısından Büyük

Asil, kirli ralli yarışı sporu, yolda giden birçok performans kahramanının sorumlusu olmuştur. Audi Quattro, Lancia Delta Integrale, Ford Sierra RS ve Escort RS, Toyota Celica GT4 ve Subaru WRX gibi otomobillerin tümü, yarışçılarının cadde versiyonunu yapmak zorunda kalan üreticilerden doğdu. Ancak, kazanan bir Dünya Ralli Şampiyonası otomobilinin satın alınabilir bir araca dayalı olması için onay koşulu 1997’de sona erdiğinde, bağlantı koptu.

Şimdiye kadar, yani. Toyota Yaris GR, yolda giden bir WRC arabası değil, ancak Toyota’nın kurum içi motor sporları kolu Gazoo Racing tarafından yaratıldığı için etkileyici bir şekilde yaklaşıyor. Toyota patronu Akio Toyoda’nın, şirketinin üst düzey rallilere geri dönmesi ve motor sporlarının şirketin ürünleriyle doğrudan alakalı olması gerektiği konusundaki ısrarından doğan ilk üründür.

blank

Ama etkileyici olan, virajlı asfalt parçalarını hızlı bir şekilde eğlendirmek için çok net bir şekilde tasarlanmış gibi görünen bir şeyin aslında hayatın geri kalanını da çok iyi ele almasıydı. Sadece oyalanırken, aşırı yol gürültüsünden boğulmuyorsunuz ve motor neredeyse hayal kırıklığı yaratacak kadar sessiz. (Aslında, altıncı vitesten ziyade beşinci viteste gittiğimi bulduğumda birkaç kez yaşadım, ancak daha yüksek devirlerin sesini fark etmemiştim.) Sürekli olarak ağır kontrollerle uğraştığınızı da hissetmiyorsunuz, Böylece GR Yaris, yolculuğun sonunda sizi yorgun hissettirmez. Sürüş çarpmaz veya sarsılmaz.

blank
0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: 2021 Toyota GR Yaris: Boyut Olarak Küçük, Eğlence Açısından Büyük

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör